Ciboni težak poraz protiv Zvezde

Ovo nije bilo lako gledati. Zvezda je u reprizi prošlosezonskog polufinala potpuno nadigrala Cibonu u svim segmentima igre i zasluženo slavila 64:88. Od prve minute su Beograđani držali vodstvo koje su samo dizali tijekom utakmice te Cibona nije imala nikakve šanse.

Cibona – Crvena Zvezda 64:88 (11:26; 28:51; 47:78)

Cibona: Kus 5, Blassingame 4, Rozić 14, Lalić 10, Mavra 1, Siriščević 10, Žižić 4, Gabrić 6, Van Oostrum 2
Zvezda: Williams 19, (11 asistencija) Dangubić 5, Mitrović 4, Lazić 5, Blažič 5, Kalinić 13, Marjanović 15, Jenkins 3, Jović 4, Zirbes 15

Zvezda je od prvog podbacivanja krenula čvrsto i agresivno. Sjajna obrana za koju Cibona nije imala riješenja i napad s brzim protokom lopte već u osmoj minuti dovode Zvezdu do dvocifrene prednosti kada Marcus Williams polaganjem postavlja rezultat 6:16. Williams nastavio je sa sjajnom igrom i Zvezda završava četvrtinu s prednošću od 15 razlike i tu se već moglo vidjeti da Cibonu čeka duga večer.

U drugoj četvrtini momčad Dejana Radonjića nastavlja po istom principu i već u dvadesetoj minuti preko Zirbesovih slobodnih bacanja bježe na 21 razlike. Cibona se pokušavala držati, ali razlika u samom talentu momčadi je bila prevelika. Briljirao je Marcus Williams koji je 9 od svojih 11 asistencija zabilježio u prvom poluvremenu!

Zvezda je u trećoj četvrtini još dodala gasa te u tridesetoj minuti razliku diže na 31 razlike što je ujedno bila i najveća prednost na utakmici.

Zadnja četvrtina je protekla u laganom odrađivanju preostalog posla Zvezde koja je puno rotirala pa je Cibona uspjela malo ublažiti poraz te utakmicu završava s 24 poena zaostatka. U Ciboni je najbolji bio Marin Rozić s 14 poena, a već spomenuti Williams je briljirao s 19 poena i 11 asistencija.

Trener Cibone Slaven Rimac je nakon ovog poraza bio razočaran:

Zvezda je dobra ekipa no Levski se ipak držao 25 minuta u igri dok smo mi posustali na samom početku. Njihova dobra igra je i rezultat naše nemoći. Razočaran sam u sebe jer ekipa je ogledalo trenera. Ne valja ništa pa smatram da ima puno prostora za napredak. Preuzimam najveću odgovornost i na meni je da sve napravimo kako bi u sljedećim utakmicama izgledali bolje.Na drugoj strani je Radonjić očekivano bio zadovoljan:

Čestitam svojim momcima. Igrali smo odgovorno od samog starta, kontrolirali igru, povećavali razliku koja je u jednom trenutku bila i nerealna. Veseli me što smo veče pred meč napravili najbolji trening do sada, a kroz ovakve mečeve nastavit ćemo graditi naš tim. Zadovoljan sam.

Cibona u trećem kolu gostuje kod Mega Vizure, a Zvezda dočekuje Union Olimpiju koja također ima dvije pobjede u prve dvije utakmice kao i Zvezda.