Fantastičan početak sezone Puntamike: Na gostovanju kod Škrljeva slavili s +31!

U 1. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike su na gostovanju kod Škrljeva pred 150 gledanja deklasirali domaćina rezultatom 62-93.

U uvodnom dijelu utakmice Zadrane je vukao Marin Vručinić koji je postigao 7 od 9 poena svoje momčadi za vodstvo 6-9. Agresivne obrane rezultirale su s puno pogrešaka i malo koševa nakon prve četvrtine (15-15).

Lude serije obilježile su drugu četvrtinu. Preko Lovre Runjića i Tomislava Cvitkovića Puntamika se odvaja na 15-20. Uzvraćaju Jure Gunjina (4 poena) te  Antonio Boban i Ivan Vrgoč (tricama) za prednost Škrljeva 25-20. Nakon zadarskog time-outa uslijedila je nova serija gostujućih zelenih (17-1) s Lovrom Runjićem, Sandrom Rašićem i Filipom Jošićem (dvije povezane trice) u glavnim ulogama i vodstvo Puntamike 26-39. U ovom su naletu Puntamičani promašili nekoliko slobodnih bacanja i zicer pa je Mario Rajčić tricom u zadnjoj sekundi prvog poluvremena za 30-41 dao dodatni impuls Škrljevu prije nastavka susreta.

No, nakon povratka iz svlačionica sve je krenulo naopako za domaćine. Nakon serije trica u drugoj četvrtini u trećoj je Sonik krenuo sa spuštanjem lopte pod obruč. Tako je Tomislav Cvitković zahvaljujući nesportskoj Josipa Barnjaka u jednom napadu postigao četiri, a u sljedećem još tri (koš faul). Ovaj zadarski reful završio je Runjić krađom lopte i polaganjem za 31-52. Do kraja četvrtine Puntamičani su uspješno sačuvali tu prednost (46-67).

U posljednjih 10 minuta igre Škrljevo je potpuno potonulo pa je u 35. minuti prednost Puntamičana bila nevjerojatnih +32 (53-85),

Josip Jukić je odigrao fantastičnu utakmicu. Zabio je 21 poen i imao 13 skokova. Jednak broj poena postigao je i neumorni Lovre Runjić koji je ukrao 5 lopti i imao 4 skoka.

Tomislav Cvitković uz 14 poena  6 skokova. Svestrani Sandro Rašić je postigao 12 poena uz 5 skokova, 7 asistencija i 4 ukradene lopte.

Kod Škrljeva Ivan Vrgoč i Josip Barnjak su postigli po 11 poena, a Antonio Bobani  Jure Gunjina po 10. Gunjina je uz to imao i 11 skokova.

U 2. kolu Sonik Puntamika gostuje na Baldekinu kod Šibenke, a Škrljevo je gost kod Hermes Analitice.