Fantastični nastupi hrvatskih košarkaša u međusobnom susretu

U sklopu litavskog prvenstva Dzukija je ugostila Rytas, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 86:95 nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Poslije izjednačenih prvih deset minuta Dzukija je u drugoj četvrtini zaigrala puno bolje i tu dionicu dobila 29:16, što im je donijelo dvocifrenu prednost na poluvremenu.

Međutim, u nastavku je Rytas najprije smanjio zaostatak na – 6 ulaskom u posljednju četvrtinu, da bi u zadnjih 10 minuta ubacio 33 poena, a domaću ekipu limitirao na samo 20, što je bilo dovoljno za pobjedu 86:95.

Pobjednike je predvodio Ivan Buva koji je nedavno u Rytas stigao iz Bourga, on je ubacio 21 poen te uhvatio 7 skokova, a šut iz igre bio mu je 7/9, čime je došao do valorizacije 32. S druge strane, u redovima Dzukije najbolji je bio Paolo Marinelli s 26 poena i 7 skokova.

Rytas je ovim slavljem došao do omjera 15:5 i drži treću poziciju na prvenstvenoj ljestvici, a Dzukija ima 7 pobjeda i 12 poraza te se nalazi na sedmom mjestu.