A1 žene: Favoriti slavili u svim dvobojima

Ni u sedamnaestom kolu prve ženske lige nije bilo rezultatskih iznenađenja, no bilo je zanimljivih utakmice i jako dobre košarke.

Agram ZG – Rockwool Pula 73:84 (12:26, 33:52, 53:67)

Agram: Vujić 4, Bilić, Vukičević 17, Varivoda, I.Belošević 23, Belošević, Šarić 11, Šalić, Meštrović 18, Šarčević
Rockwool: Đukić 15, Buzov 18, Mišić 2, Pickering 23, Zubak 6, Đikić, Šturbej, Percan 4, Ramljak 9, Jakelić 7

Rutinska pobjeda Rockwoola, iako su odigrale dva suprotna poluvremena. Već u prvom poluvremenu Puljanke su imale prednost od 33:52 i već se tada znao pobjednik. Interesantna je bila statistika prvog dijela u kojem je Ivana Đukić dala 12 koševa uz 4 trice, Tea Buzov 16 koševa uz šut 7/9 i Chelsea Pickering s 15 koševa uz šut 6/6 za dva i 1/2 za tricu, što će reći da je razbijen nos prodrmao Amerikanku koja je konačno odigrala onako kako se od nje očekuje.

U drugom poluvremenu Puljanke su odigrale onako kako trener Đukić sigurno ne želi i na kraju treće četvrtine rezultat je bio 53:67. Iako nije imao sigurnu pobjedu trener zeleno žutih daje priliku mlađahnim Mišić i Percan i Agram dolazi 2 i pol minute do kraja na samo -8 (71:79). Tada umjesto njih ulaze u igru Buzov i Đukić i mirno privode utakmicu kraju.

Na kraju najefikasnije kod Rockwoola bile su Pickering s double-doubleom od 23 koša i 11 skokova, Buzov s 18 i Đukić s 15 (5 trica) koševa, dok je Maja Ramljak imala 20, a Zubak 18 skokova, dok je kod Agrama Iva Belošević postigla 23.

[rezultat zid=104]

Do sedme pobjede u nizu Jolly JBS je došao lako i uvjerljivo protiv ekipe ŽKK Split.

Pitanje pobjednika je bilo riješeno nakon prvih deset minuta nakon kojih su Šibenčanke vodile sa 31:8.

U utakmici u kojoj se pobjednik znao i prije samog početka najviše su se istaknule Luca Ivanković s 21 poenom i Ana Semren s 20 poena. Sve igračice su dobile svoju minutažu i dale doprinos uvjerljivoj pobjedi rezultatom 88:45. U Splitskim redovima najefikasnija je bila Josipa Zovko sa 16 poena.

[rezultat zid=99]

U prvom susretu sedamnaestog kola koji je odigran još u četvrtak ekipa Medveščaka savladala je Trešnjevku rezultatom 73:63.

Iako su nakon prvih deset minuta gubili u drugoj četvrtini, Medekice se bude, ubacuju u brzinu više i okreću susret u svoju korist. Na poluvremenu su vodile s četrnaest razlike. U drugom poluvremenu je domaća ekipa bila malo bolja te je do kraja susreta smanjila zaostatak na deset poena.

U pobjedničkim je redovima najbolja bila Iva Borović s 20 poena, dok je kod poraženih isto toliko postigla Irena Čunčić.

Studenac Omiš – Novi Zagreb 60:100 (11:21, 27:51, 41:77)

Studenac: Pezo 2, Vrvilo 9, Kalajžić 12, Puljić, Jerčić 22, Dinčić, Vrkić 10, Vlahov 2, Šerić, Pejković 3
Novi Zagreb: Čačić 10, Mitchell, Vrdoljak 17, Marin, Komplet 11, Pačkovski 12, Mazić 14, Pavetić 6, Williams 12, Brkljačić 13, Butina 5

Novi Zagreb je bez većih problema dobio sve četiri četvrtine u Omišu i superiorno nadigrao domaće košarkašice.

Lupice nisu domaćim košarkašicama ostavljane nikakvu nadu. Jednostavno su bile prejake za omiški sastav u kojem se istaknula Maja Jerčić s 22 koša. Dvoznamenkaste su još bile Karla Kalajžić (12) i Marina Vrkić (10).

U redovima Novog Zagreba čak sedam igračica bilo je dvoznamenkasto: Matea Vrdoljak (17), Mirna Mazić (14), Zrinka Brkljačić (13), Lana Pačkovski i Latoya Williams (12), Eva Komplet (11) i Ana Čačić (10).

[rezultat zid=101]

U Zadru domaća ekipa se vrlo dobro suprotstavila najboljoj hrvatskoj ekipi, Gospiću.

Kroz cijelu prvu četvrtinu prednost je stalno bila na strani domaće ekipe da bi Gospićanke uspjele na kraju doći do izjednačenog rezultata. No, u nastavku susreta Monika Bosilj, koja je postigla 7 trica, i Ivana Jurčević, koja je postigla 5 trica, su odvele svoju ekipu na uvjerljivu prednost.

I kad su svi pomislili da će igračice trenera Stipe Bralića prelomiti susret, Zadranke se predvođene Davorkom Balić bude i ponovno kompliciraju susret u posljednoj četvrtini.

No nije bilo dovoljno snage ni koncentracije u domaćim redovima da bi se još ozbiljnije zaprijetilo. Valja istaknuti da su Gospićanke imale 22 napadačka skoka (21 u obrani).

Monika Bosilj je postigla 23 poena, Ivana Jurčević 17, a s druge strane Davorka Balić 21.