Fener poveo u finalu protiv Efesa

U prvoj utakmici finala prvenstva Turske Fenerbahče je slavio u gostima protiv Anadolu Efesa. Iako je Fener znatno oslabljen zbog brojnih ozljeda, momci Željka Obradovića još jednom su pokazali da su najjači kad je najpotrebnije. Bila je ovo svojevrsna osveta za poraz od Efesa u polufinalu Eurolige.

Zbog trenutne forme i već navedenih ozljeda, Efes je ušao kao blagi favorit u ovu utakmicu. Međutim, od početka do kraja bila je ovo jednosmjedna cesta. Na kraju prve četvrtine Fener je već bio na +8, a do kraja poluvremena i na dvocifrenoj prednosti. Obradovićeva momčad odigrala je furiozno i početak drugog poluvremena pa je tako nakon 30 minuta vodila s čak 36:62. U posljednjoj četvrtini gosti su malo prikočili, a Efes je uspio smanjiti na nešto blažu razliku od 56:73.

Najbolji pojedinac u dresu pobjedničke momčadi bio je Bobby Dixon s 22 poena, kod Efesa je Mahmutoglu ubacio 17 poena. Naš Kruno Simon odigrao je slabu utakmicu (2 poena).