Fenerbahce lako protiv Darussafake za finale s Cedevitom

Susret između Darussafaka Dogus i Fenerbahce Ulkera bio je bio je najmanje zanimljiv od svih do sada odigranih. Sastav Fenerbahcea je kontrolirao susret od samog početka, a razlika nakon prve četvrtine nikada nije bila manja od deset koševa.

Fenerbahce Ulker – Darussafaka Dogus 80:67 (22:10, 40:27, 60:41)

Fenerbahce Ulker: Sipahi 12, Goudelock 10, Gorkem 9, Vesely 8, Erden 7, Preldžić 7, Savas 6, Žorić 6, Hickman 6, Turkyilmaz 5, Altinting 4, Cetin.

Darussafaka Dogus: Gordon 11, Brown 10, Yagmur 9, Ozdemiroglu 7, Gorkem 6, Shurna 6, Kurtoglu 6, Turen 5, Bayav 4, Greer 3, Eroglu, Yucel.

Susret Fenerbahce Ulkera i Darussafaka Dogusa bio je jednosmjerna ulica od samog početka utakmice. Darussafaka se držala prvih šest, sedam minuta do rezultata 11:10 za Fenerbahče. Nakon toga ostali su bez poena do kraja četvrtine, dok ih je Fenerbahce postigao 11 za plus 12 na kraju prvih deset minuta.

Ništa drugačije nije bilo niti u drugoj četvrtini u kojoj je Fenerbahce u nekoliko navrata došao do najviših plus 17. Darussafaka je uspjela do poluvremena smanjiti na 13 koševa zaostatka, ali više na nepotrebne pogreške igrača Fenerbahcea.

Drugo poluvrijeme ista priča, razlika nije padala ispod 15 koševa u trećoj četvrtini, a u četvrtoj je Fenerbahce doša do najviših plus 22 na susretu. Tek na tri minute do kraja Darussafaka je uspjela smanjiti na 12 koševa minusa, a na minutu i pola do kraja spustili su i na “samo” minus deset. Na kraju je završilo s 13 koševa razlike.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je mladi Kenan Sipahi s 12 koševa dok je naš Luka Žorić postigao šest. Kod Darussafake Jamon Gordon 11, a Taylor Brown deset koševa.