Fenerbahče prvi finalist Eurolige

Turski Fenerbahče prvi je izborio nastup na Final Fouru Eurolige koji se ove godine održava u Beogradu. Momčad Željka Obradovića bila je bolja od Žalgirisa iz Kaunasa rezultatom 76:67.

Euroliga, Final Four, 18. svibnja

Fenerbahče – Žalgiris 76:67 (19:13, 20:20, 15:17, 22:17)

(Muhammed 19 / Pangos 16)

Od početka utakmice Fener se nametnuo kao kvalitetnija i dominantnija momčad. Iako su vodili cijelo prvo poluvrijeme, Obradovićevi momci nisu uspjeli steći značajniju prednost te su na poluvrijeme otišli s vodstvom 39:33.

Unatoč tome što je Fener pobjegao na +13 u trećoj četvrtini, momčad iz Kaunasa nije se predavala te se Žalgiris serijom 8-0 vratio u rezultatski priključak. Najbliže vodstvu Litavci su bili na otvaranju posljednje dionice kada je Brandon Davies smanjio na 54-52. Nakon toga je Fener ubacio u brzinu više i u nešto mirnijem tonu priveo utakmicu kraju.

Protivnika u finalu turska će momčad dobiti nakon susreta između moskovskog CSKA i madridskog Reala kasnije večeras.