Fenomenalni Freeman vodio Šibenku do pobjede protiv Brokera

Šibenka je na Baldekinu ugostila Vrijednosnice Osijek te upisala bitnu pobjedu, čime je dodatno produbila krizu slavonskog Premijerligaša.

Uvodni dio susreta pripao je domaćinima, ali već početkom druge četvrtine Brokeri su se vratili na samo dva poena zaostatka (22:20). Uspjela je ekipa Džanana Rahimića tada u dvije minute otići na dvocifrenu prednost, da bi Slavonci pred kraj poluvremena preokrenuli tijek dvoboja (39:40). Ipak na veliki odmor otišlo se s prednošću Narančastih rezultatom 48:43.

Ključnu prednost Šibenka je ostvarila na ulasku u posljednjih deset minuta, ekipa iz Krešimirovog grada tada je s +5 otišla na velikih 73:61. Uslijedila su dva žestoka vezana napada gostiju, ali bliže od pet poena zaostatka nisu mogli. Krajnji rezultat bio je 94:86 za domaćine.

Najbolji pojedinac susreta neupitno je bio Amerikanac James Freeman koji je na parketu proveo svih 40 minuta, a u tom periodu je ubacio čak 33 poena (šut iz igre 12/8), ali i uhvatio 9 skokova te podijelio 6 asistencija. Osim njega, istaknuo se i Mileković s 21 poenom i 9 skokova. U redovima Vrijednosnica najbolji je bio Pavao Paić, dijete kluba s Baldekina, ubacivši 20 poena uz 8 skokova.

Šibenka je sada na omjeru 7:9, a Osječani imaju 5 pobjeda u 17 utakmica.