U prvoj utakmici Lige za prvaka, Cedevita je u prvom poluvremenu stvorila prednost koju je održavala do kraja susreta. Bio je to uranjeni ogled iz petog kola, a odigran je zbog polufinalne serije ABA lige koju Vitamini igraju protiv Budućnosti iz Podgorice.

Odličan napadački učinak imali su gosti do velikog odmora, ubacili su čak 54 poena za 14 koševa viška. Momčad Jasmina Repeše koristila je dominaciju pod obručima, Miru Bilana i Stanka Barača teško su uspijevali zaustaviti Marijan Čakarun i Dino Cinac. Uz dominaciju pod obručima goste je služio i šut koji je na kraju bio na 70%.

Domaćin je tricom Siniše Štembergera poveo 3:2 da bi Cedevita vrlo brzo preko Marka Arapovića otišla na 11:3. Nakratko su Riječani u šestoj minuti došli na -4 (13:17), zatim slijedi šest vezanih poena Bilana za povećanje vodstva Cedevite. Trideseti poen u desetoj minuti postiže Luka Babić (19:30). U 18. minuti Bilan poentira za najveće vodstvo gostiju od 49:33, a na odmor Zagrepčani odlaze s 54:40.

U drugom dijelu Kvarner uspostavlja ravnotežu, ali ne uspijeva smanjiti razliku. Samo jednom su bili ispod deset koševa minusa, u 26 minuti Čakarun košem i dodatnim bacanjem smanjuje na 54:62. Do kraja Vitamini koriste dužu klupu i bez većih problema privode utakmicu kraju.

S naše strane moralo je to biti čvršće. Čestitke jednima i drugima, ali mislim da je čestitke jednako kao i naša ekipa zaslužila ekipa Kvarnera. Odigrali su onako hrabro, dali su sve od sebe, a s naše strane je najbitnije da se nitko nije ozlijedio. Mi smo u jednom programu u kojem unaprijed moramo odigrati neke utakmice. U svakom slučaju se pripremamo i za ono što je najbitnije, a to su utakmice protiv Budućnosti, i radimo neke stvari koje možda da je u pitanju samo rezultat na jednoj utakmici ne bi radili. Svih 12 igrača je igralo. Međutim, to je ono što nas interesira zato što već sutra ujutro imamo trening i hoću da se igrači previše ne potroše u jednoj utakmici i da svaka utakmica u hrvatskoj ligi bude kao jedan dobar trening. Tako se moramo i ponašati – rekao je nakon utakmice trener Repeša.

Svi Cedevitini igrači su se upisali u strijelce. Bilan s 19 ubačaja i sedam skokova je bio najuspješniji, Arapović je dodao 13, a Barać i Luka Babić po 10. U poraženom sastavu dvojac Cinac (20p, 6sk, 23val) i Čakarun (18p, 5sk, 21val) su bili puno uspješniji od ostalih suigrača.

Detalje atmosfere iz dvorane Sportskog Centra Zamet pogledajte kroz objektiv Arsena Miletića.