Nakon izrazito izjednačenog prvog poluvremena, Bralićeve izabranice na kraju su ipak upisale poraz od Francuske.

FIBA Eurobasket (Ž), grupa D, 1. kolo:
Francuska – Hrvatska 105:63 (26:25, 24:15, 29:12, 26:11)

Gubitkom prve lopte Francuskinja, Klaudija Periša pogađa za prvi koš Hrvatske na utakmici. No, Francuskinje “uzvraćaju udarac” i Marina Johannes uspješno realizira dvije trice za rezultat 6:3 na semaforu. Tokom prve četvrtine, igračica iz redova Francuske, Olivia Epoupa, napušta parket zbog ozljede. Prva četvrtina završava ravnopravnom igrom. Naše cure su relativno dobro parirale u igri “koš za koš” te se na predah odlazi s minimalnom prednošću naših, 26:25.

Zanimljivo je naglasiti kako su naše cure u napadačkom skoku “izgubile” 7:0, odnosno nisu uspjele uhvatiti niti jedan skok tijekom prvih 10 minuta.

Košem Mie Mašić se završila prva četvrtina, ali i otvorila druga, uspješna je bila s crte za tri poena. Nastavlja se igra koš za koš, no osjeti se nadmoć Francuske i lagano odvajanje na veću razliku. Promašajima Slonjšak i Dojkić, Francuska se odvaja na prednost od devet koševa razlike.Uz nerealizirane napade, prava je sreća da se Francuska već koncem prvog poluvremena nije odvajala i na veću razliku od minus 10, odnosno 50:40.

Tijekom početka treće četvrtine, Hrvatska je uspijevala donekle održavati razliku unutar 15 koševa. Naše cure dopustile su da nakon prvih 5 minuta trećeg dijela Francuska dođe i do 20 koševa razlike. Ni pozvani time-out izbornika Bralića nije urodio plodom, jer Francuska i dalje ide u ritmu prvog dijela. 30 minuta završava s rezultatom 79:52.

Zadnjih 10 minuta, Francuskinje nisu posustale pred domaćom publikom. Prednost je samo rasla, da bi utakmicu završile s 105:63.

U našim redovima, Ivana Tikvić zabilježila je 12 koševa i uhvatila 9 lopti, 10 poena pridodala je Dojkić. Po 9 poena su zabile Slonjšak i Mašić, dok je Matea Tadić uz tri asistencije zabila i 6 poena.

Naše cure sljedeću utakmicu igraju sutra protiv Rusije, u 18h, a prijenos možete pratiti na Sport klubu 1.

Dodajmo kako su Ruskinje pobjedile u prvom susretu Čehinje rezultatom 73:69, moglo je biti i bez stresa, s obzirom da su vodile veći dio susreta. No, uporne Čehinje su došle na 69:69, da bi Maria Vadeeva (27 poena), stavila dva slobodna u samoj završnici nakon nesupjele trice 8 sekundi do kraja Veronike Vorackove.

U prilogu stavljamo i mini fotogaleriju s otvorenja Eurobasketa (Foto: Fiba.basketball)

Podržimo naše cure još jače i u sljedeće dvije utakmice kako bi uspjele izboriti osminu finala. Samo naprijed, Lavice!