Hrvatska je u produžetku došla do treće pripremne pobjede za EuroBasket. Nakon Novog Zelanda u Slavonskom Brodu, Bosne i Hercegovine u Lučkom, sinoć su s 74:72 slavili protiv Njemačke. Kako je bilo u zagrebačkoj Areni pogledajte kroz objektiv Saše Trifunovskog/TS Visuals.

[nggallery id=144]

Dirk Nowitzki je nakon četiri godine obukao njemački dres, igrao je 24 minute, a ogled je završio s 11 koševa i 6 skokova. Veliku pažnja gledatelja je bila upućena prema njemu, a posebno borbama za loptu s Darijom Šarićem.

Odigrao je odličnu utakmicu, pogodio je neke važne šuteve, nekoliko trica. Vrlo je čvrst, dinamičan na oba kraja terena. Ne vidim zašto ne bi već sada mogao igrati u NBA ligi – rekao je Dirk o najboljem strijelcu naše reprezentacije. Ne žalo zbog poraza:

Borili smo se, došli u priliku pobijediti pred njihovim navijačima. Mislim da je to bio vrlo dobar prvi test za nas. Srest ćemo se opet u nedjelju, kad očekujem da ćemo biti malo bolji.

Dario Šarić s 18 koševa i 10 skokova bio je prvo ime Hrvatske, Bojan Bogdanović je dodao 15, a Luka Žorić 13 ubačaja.

Loše otvaranje prve i treće četvrtine nas je koštalo da igramo na zadnju loptu, da uđemo u produžetak. Mislim da smo odigrali korektnu obranu većim dijelom susreta. Šut nas još ne služi, što mislim da je i dobro za ovu fazu priprema, a nadam se da će doći kad bude najvažnije. Teška pobjeda, namučili smo se, ali bitno je da smo pobijedili – riječi su Bogdanovića nakon utakmice.

Izbornik Velimir Perasović smatra da je to još daleko od igre kakvu želi gledati, ali nije ni nezadovoljan.

Možemo biti zadovoljni obranom, borbenošću. Danas nam je problem bio skok što se utakmica više bližila kraju, dok u prve dvije četvrtine, dok smo još bili svježi, nije bio problem. Kad smo dominirali u skoku, imali smo deset poena prednosti. Igrali smo protiv čvrste momčadi kojoj je ovo peta utakmica i ne možemo biti nezadovoljni. Pobjeda nam dobro dođe da vjerujemo u ono što radimo. No, još je to daleko od onoga što bi mi htjeli.