Furnir iznenadio Šibenku, fantastični Pandurić predvodio goste!

Mini iznenađenje 6. kola HT Premijer lige dogodilo se na Baldekinu, gdje je domaća Šibenka poražena od Furnira rezultatom 74:90.

Momčad s Istoka Zagreba odigrala je sjajno drugo poluvrijeme, a ključna je bila treća četvrtina u kojoj su domaće igrače limitirali na samo 9 poena, dok su oni ubacili čak 26, ušavši na taj način u posljednjih deset minuta s +10.

U završnici utakmice Furnir je suvereno držao stečenu prednost, dapače, do kraja susreta uspio ju je čak i povećati. Junak dvoboja bio je bivši igrač Šibenke, Luka Pandurić, koji je ubacio čak 32 poena uz sjajan šut iz igre 13/16 te 7 asistencija.

Ante Smolić dodao je 19 poena, a Danko Branković nakon što je jučer u ABA ligi igrao za Cibonu protiv Mege, večeras je za Furnir ubilježio 11 poena i 5 skokova. Kod narančastih je najbolji bio Freeman s 19 poena.

Ovo je bila druga pobjeda Furnira u sezoni, a Šibenka je porazom na omjeru 2:3.