ABA liga ove sezone očito ne može bez infarktnih završnica skoro u svakom kolu. Nakon pobjedničkog koša Romea Travisa protiv Partizana, ovaj puta na redu je bio Todor Gečevski koji je u posljednjoj sekundi utakmice pogodio tricu za pobjedu makedonskog MZT-a na gostovanju kod Širokog.

Široki je poveo na početku utakmice 2:0, a MZT uzvraća serijom 10:0 u kojoj Gjorgi Čekovski postiže 5 poena. Puno bolje su igrali igrači iz Skoplja u prvoj četvrtini, a taj su period dobili s 14 poena razlike, završilo je 8:22.

Razbudili su se igrači Širokog nakon loše prve četvrtine i puno bolje igrali u drugoj dionici susreta. Dobre role odradili su Karlo Vragović, Marko Šutalo, Željko Šakić i Darko Planinić, kojemu je ovo bila oproštajna utakmica za Široki, te smanjili visoku prednost gostiju na podnošljivih 9 poena zaostatka uoči drugog poluvremena.

Još bolje, odlučnije i čvršće u obrani krenuo je Široki u treću četvrtinu što im se u potpunosti isplatilo. Primili su samo 10 poena u trećoj četvrtini, zabili 19 i potpuno se vratili u utakmicu.

U posljednjoj četvrtini igralo se koš na koš, momčadi su se mijenjale u vodstvu, a nekoliko sekundi do kraja Šutalo pogađa dvicu koja je donijela vodstvo Širokom 71:69 i činilo se kako će pobjeda ostati u Širokom, a to bi bio najljepši mogući rastanak Darka Planinića sa domaćim navijačima.

MZT je imao posljednji napad, a lopta je došla do Todora Gečevskog koji u posljednjoj sekundi utakmice pogađa tricu (video – poslao čitatelj) i donosi pobjedu svojoj momčadi.

Ova utakmica ostati će u lošem sjećanju za domaće navijače i Darka Planinića koji nažalost sa porazom odlazi u ponos Izraela, Maccabi.

MZT su do pobjede predvodili Čekovski s 21 poenom, junak Gečevski s 15 poena, 12 skokova i 4 ukradene lopte i Damjan Stojanovski s 14 poena. Kod Širokog, Šakić 18 poena i 8 skokova, Vragović 16 poena i 7 asistencija, a Darko Planinić je svoj put u Širokom Brijegu završio s 11 poena, 8 skokova, 3 blokade i 5 izgubljenih lopti. MZT je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto ljestvice koje dijeli s Cedevitom koja je upisala poraz od Radničkog.

Prema informacijama iz kluba, nakon poraza svoje momčadi od MZT-a, trener Ivan Velić podnio je ostavku.