GKK Šibenik nadomak prve lige!

Na Baldekinu je večeras bila košarkaška fešta. Košarkaši GKK Šibenika ostvarili su pobjedu nad Škrljevom 96:85 i tako dva kola prije kraja praktički potvrdili svoj prvoligaški status u sljedećoj sezoni.

[rezultat id=373]

Šibenčani odlično otvaraju utakmicu, serijom 12:2 prisilili su goste  uzeti prvu minutu predaha. Uspjeli su se gosti nakon toga približiti na sedam poena razlike, a tri sekunde prije kraja tricom Davora Velčića zatvoriti četvrtinu rezultatom 26:21

U nastavku igre domaćini ponovno odlaze na dvoznamenkastu prednost, a koja je na poluvremenu iznosila  14 poena. U nastavku su Šibenčani podigli razliku i na 20 te se već tada počelo slaviti.

Ali onda je uslijedio šok. Gosti iskorištavaju opuštanje domaćina i rade ogromnu seriju od 4:30. Šibenčani pozivaju minutu predaha i uspjevaju uzvratiti mini-serijom 8:0. Dovoljno za još jedno slavlje i potvrdu najbolje momčadi ovogodišnjih kvalifikacija.

Šibenčane su predvodili Ivan Grgat s 22 poena i Martin Junaković s 15, a na drugoj strani blistao je Milan Modić s 36 ubačaja.