Gorica bez šanse protiv Kvarnera

Gorica je debitirala u A1 ligi, ali iz svojeg prvog nastupa nisu uspjeli izaći kao pobjednici. U utakmici u kojoj Gorica nijednom nije vodila, Kvarner je pobijedio s uvjerljivih 67:84.

Gorica – Kvarner 2010 67:84 (12:25; 33:42; 56:63)

Gorica: Majcunić 9, Herendić 5, Rogić 10, Krasić 14, Primorac 7, Petrović 5, Žižić 8, Kuga, Gril, Tomić, Pašalić 9, Gazić.
Kvarner 2010: Miličević 13, Veljačić 15, Vidmar, Jambrović, Stipčić 7, Konjević 17, Šamanić, Čakarun 12, Cinac 11, Kučan, Olivari, Štemberger 9.

Kvarner je u utakmicu ušao kanonadom trica. Od prva četiri napada Riječana, tri su realizirali tricama, a jedan polaganjem. Domaći se još nisu ni snašli, a već su gubili 13 razlike nakon prvih 10 minuta. Roko Rogić i Ante Toni Žižić vukli su Goricu i pokušali su smanjiti zaostatak prije poluvremena i došli su čak na -6, a na odmor su otišli s 9 poena zaostatka.

Prvih nekoliko minuta treće četvrtine Gorica se dobro držala i došla čak do 4 poena zaostatka, ali Kvarner serijom 2:10 smiruje strasti. Iako su u zadnji period ušli s jednoznamenkastim zaostatkom, domaći više nisu uspjeli doći blizu Kvarneru. Predvođeni Davorom Konjevićem i Sinišom Štembergerom Riječani rade seriju 0:9 i počinju se rezultatski udaljivati, do konačnih 67:84.