Kaštelani preko Zagreba do druge pobjede

Nakon iznenađujuće pobjede u prvom kolu protiv Šibenika, Kaštelani su slavili i u drugom. Na krilima Damira Rančića večeras su pobijedili Zagreb s na kraju troznamenklastim brojem postignutih koševa.

Ribola Kaštela – Zagreb 101:90 (18:24, 40:44, 60:60)

Ribola Kaštela: Rančić 22, Došen 17, Vujičević 13, Mašić 13, Šipić 13, Biočić 11, Vručinić 6, Klarica 3, Rašetina 3, Roso, Oršulić, Blažević.
Zagreb: Radić 19, Marčinković 17, Božić 17, Blajić 16, Batur 8, Vučić 6, Perić 3, Vuković 2, Mileković 2, Radoš, Šarlija, Milekić.

Na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je izjednačenih 60:60, a u 32 minuti košem Ivice Radića Mravi su došli do četiri koša viška i očekivala se neizvjesna završnica. Rančić s tricom otvara seriju od 10-0, a nakon poena iz slobodnih bacanja Josipa Blajića, Rančić, Nikola Došen i Ante Mašić podižu na 83:70 u 37. minuti što je bio nagovještaj sigurne pobjede.

Do te odlučujuće posljednje četvrtine Zagrepčani su bili bolji do poluvremena, imali su prednost i do osam poena razlike. I u nastavku su vodili sve do 32. minute kada je Ribola napravila preokret.

Dvojac Rančić (22p, 5as) i Došen (17p, 7as) su bili najbolji u pobjedničkom sastavu, a dobru potporu su imali u zaštićenom Mladenu Vujičeviću, Mašiću i Dinu Šipiću s po 13 ubačaja. Kod Mrava istaknuo  Radić s 19 poena i 9 skokova. Pavle Marčinković je dodao 17 kao i mladi Luka Božić.

Ribola Kaštela u sljedećem kolu gostuje u Zaboku, a Zagreb je domaćin Splitu.