Gorica lako s Alkarom, briljirao Mazalin!

Večeras su u goričkoj Gradskoj sportskoj dvorani košarkaši Gorice i Alkara odigrali nadoknadu utakmice 6. kola HT Premijer lige.

Sinjani su atraktivno otvorili dodavanjem Ivana Vučića za alley-oop Varencea, a uskoro su tricama Kučana otišli na +6 (12:6 i 15:9). Goričani su strpljivo igrali svoju igru i polako lomili goste. U 7. minuti Mazalin dovodi domaćine u prvo vodstvo (17:15), a polaganjem Mašića bikovi zatvaraju prvu četvrtinu s 26:20.

U drugoj četvrtini gledamo ravnopravnu borbu. U 15. minuti Vučić približava goste na -4 (31:27), no veća mogućnost rotacije omogućava Josipu Sesaru da podiže ritam utakmice. Košem te slobodnim bacanjem Ljubičića domaćini u 18. minuti prvi puta dohvaćaju dvoznamenkastu prednost (41:31). Varence se hrabro bori i spušta razliku s nekoliko poena u nizu, ali tricom Kalajžića Gorica na veliki odmor odlazi sa solidnom prednošću od +9 (50:41).

Početkom nastavka Kapusta, Batur i Baković zajedničkim snagama rade seriju 10-0 i bikovi su već na +19 (60:41). U 29. minuti Ljubičić pogađa za 72:51 i utakmica je definitivno odlučena. U zadnjoj dionici Goričani rutinski održavaju prednost, a tricama Majcunića i Mazalina odlaze u jednom trenutku  na maksimalnih +26 (98:72). Do kraja još samo Kučan tricom smanjuje na konačnih 98:75 što je bio i realan odraz snaga na terenu. Gosti su bili oslabljeni neigranjem Echolsa i s još nekim rekonvalescentima u ekipi, a Gorica je u ovom trenutku ipak kvalitetnija momčad s prepoznatljivom timskom igrom o kojoj svjedoče 34 asistencije večeras.

Bikove je predvodio vrlo raspoloženi Lovro Mazalin s 26 poena, 9 skokova i 5 asistencija. Krešimir Ljubičić se zaustavio na 16, a Ivan Majcunić na 12 ubačaja. Popis dvoznamenkastih strijelaca zatvara Mate Kalajžić s 11 koševa kojima je pridodao 8 asistencija.

U redovima Sinjana najbolji je bio Hasan Shakur Varence s 23 poena i 10 skokova, a najboljeg pomagača imao je u Ivanu Kučanu koji je postigao 16 koševa.