Gorica na Krasićev pogon nanijela prvi poraz Alkaru

Novajlija Gorica upisala je drugu pobjedu u A1 ligi, sinoć su pred lijepo popunjenim tribina Srednjoškolske dvorane svladali smo sinjskog Alkara rezultatom 87:67.

Gorica – Alkar 87:67 (25:20, 49:38, 69:49)

Gorica: Majcunić 4, Rogić 10, Petrović 10, Herendić 10, Kuga 3, Gril, Tomić, Žižić 11, Krasić 18, Pašalić, Gazić 8, Primorac 13
Alkar: Bilić 8, Jo. Boban, Modrić, Pavić 4, Vitali 14, Ju. Boban 5, Gaurina 11, Svalina 4, Perajica 12, Kanaet 9

Lakše od očekivanog Gorica je došla do prve domaće pobjede u A-1 ligi i sada je na polovičnom učinku. Alkar je u Veliku Goricu doputovao sa samo deset igrača, zbog ozljeda su otpali Martin Bilandžić i Slavko Modrić što je bitno smanjilo rotaciju treneru Damiru Milačiću.

Sjajno je momčad Zvonimira Kovačevića ušla u sinoćnju utakmicu. Odmah na startu poveli su sa 7:2, da bi nakon pet uzastopnih poena Bariše Krasića imali i 19:12. Početkom druge četvrtine gosti serijom 8:0 zaostatak od 27:20, pretvaraju u vodstvo 27:28. Gostujuću seriju košem je prekinuo Krasić, da bi gosti nakon toga imali svoje posljednje minimalno vodstvo na utakmici (29:31). Nakon dviju uzastopnih trica kapetana Nine Primorca domaćin je poveo s 37:33, a dvije minute prije odmora bilo je i plus deset (43:33).

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini u kojoj su Goričani primili samo jedanaest postignutih poena (tri u prvih pet minuta igre, op.a). U 25. minuti je bilo velikih dvadeset poena viška (61:41), a početkom posljednje četvrtine najvećih plus 29 (78:49.

Šest igrača pobjedničke momčadi bilo je s dvoznamenkastim učinkom. Odličnom Krasiću (18) pridružili su se Primorac (13p, 5as), Ante Toni Žižić (11p, 6sk) te Roko Rogić, Marko Petrović i Dominik Herendić s po 10 ubačaja. Toni Vitali s 14 poena i 16 skokova predvodio je Alkar.

Sinjani u sljedećem kolu dočekuju Kvarner 2010 dok će Goričani osjetiti atmosferu na Baldekinu protiv Šibenika.