Gorica nakon Cibone “skalpirala” Split

Još jedan podvig napravili su izabranici Josipa Sesara. Naime, Gorica je kod kuće iznenadila favorizirane Splićane koji tako pišu treći poraz u nizu u manje od tjedan dana. Goričani su slavili sa 97:87 i tako iskoristili “šareni roster” oslabljenih gostiju. Vladimir Anzulović koristio je samo osam igrača.

HT Premijer liga

Gorica – Split 97:87 (22:21, 26:24, 23:18, 26:24)

(Majcunić 21, Baković 16 – Kovačević 26, Gabrić 16)

Splićani su prvi imali značajnije vodstvo (2:6 na početku), a zatim i mini serijom Maja Kovačevića do 10:15, odnosno 12: 17. Međutim, domaćini ubrzo reagiraju i dolaze u rezultatsku prednost. Druga dionica se igrala praktično bez obrana, nizali su se koševi s obje strane pa se na poluvrijeme odlazi s 48:45 za Goricu.

Sredinom treće dionice Mikšić i Petrović režiraju 11:3 seriju kojom domaćini odlaze na velikih plus deset – 62:52. Splićani se preko centarske linije Cobbins-Kedžo na otvaranju četvrte četvrtine vraćaju na samo minus tri (71:68), ali čak deset poena veže Ivan Majcunić kojemu se pridružuje Marko Baković s tricom i domaćini bježe na plus 12 (82:70).

Imali su Sesarovi dečki i najviših plus 14, ali Splićani se nisu predali pa preko Tomislava Gabrića smanjuju na samo četiri poena zaostatka tri i pol minute prije kraja. No, ponovno se ukazuje Majcunić koji pokazuje mirnoću i donosi veliku pobjedu za Goricu.

Majcunić je na kraju ubacio 21 poen, a Marko Baković je dodao 16 na pobjedničkoj strani, dok je kod Splićana najraspoloženiji bio Maj Kovačević s 26 poena (5/8 trice). Tomislav Gabrić je ubacio 16 poena, dok je Mateo Kedžo dodao 12.