Hermes ostavio Bosco bez šanse

Hermes Analitica je došla do nove pobjede nakon gradskog derbija protiv Bosca. Novopečeni premijerligaš nije imao šanse za iznenađenje u utakmici u kojoj se nije igrala obrana. Analitičari su slavili s konačnih 92:103 uz odličnu partiju iskusnog tandema Vladović-Krapić.

HT Premijer liga

Bosco – Hermes Analitica 92:103 (27:33, 18:19, 22:20, 25:31)

(Primorac 25(12sk), Babić 20(5as) – Krapić 21(11sk), Garafolić 20, Mileković 16, Vladović 15(7as))

Dobar otpor pružali su domaćini tijekom prvog poluvremena. Analitičari su pak imali u par navrata plus šest, čak i plus devet pred polazak na “veliki odmor”, ali domaćini smanjuju na 45:52. Gosti su održavali prednost tijekom treće dionice, a u posljednjih deset minuta ulazi se s rezultatom 67:72. Domaćini su se ozbiljno približili na minus četiri pet minuta prije kraja (79:83), ali Analitičari mini serijom 8:2 bježe na ugodnijih plus 11 i otklanjaju sve dvojbe.

Ante Krapić s double-double učinkom (21 poen i 11 skokova) bio je prvo ime susreta, a vrlo dobru podršku imao je od strane Garofolića koji je dodao 20, odnosno Milekovića sa 16 ubačaja te Jakova Vladovića koji je uz 15 poena imao i sedam asistencija.

Mladen Primorac je uobičajeno bio najbolji kod Bosca s 25 poena i 12 skokova, a novopridošli Pero Babić postigao je 20 poena uz pet asistencija.