Gorica namučila Zadrane

Košarkaši Zadra upisali su novu domaću pobjedu. Nedjeljni premijerligaški okršaj ponudio je zanimljiv dvoboj Zadra i Gorice. Sesarova momčad dobro je namučila dalmatinskog ABA ligaša. Zadar je na kraju slavio rezultatom 67:61.

Gorica se dobro držala većinu susreta. Zadrani su prvo značajnije vodstvo imali sredinom druge dionice kada bježe na plus deset, ali gosti se nisu predavali pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 35:35. Sesarova ekipa je odlično parirala i u nastavku susreta, u par navrata stvorivši i do plus šest poena prednosti.

58:57 bio je rezultat na samo tri minute prije kraja. Otišli su ubrzo Zadrani na plus šest preko Gilberta i Mavre, a pobjedu je domaćima zaključio Fundić. Gosti mogu žaliti za odličnom utakmicom u kojoj su ostali bez rješenja u završnici.

Gilbert sa 16 i Fundić s 14 poena predvodili su Zadar do pobjede. Lovro Mazalin je na drugoj strani postigao 20 poena.