Gorica odličnom posljednjom dionicom do pobjede protiv Šibenika

Stotinjak ljudi, među kojima su bili predsjednik HKS-a Ivan Šuker te novi izbornik Aco Petrović, došlo je u novu gradsku dvoranu podržati domaću Goricu u susretu 1. kola A-1 Lige za prvaka protiv GKK Šibenika. U utakmici s velikim brojem poena, pobjedu je rezultatom 99:91 odnijela domaća momčad.

Prije početka susreta dodijeljene su nagrade najboljem skakaču (Ivan Papac) i najboljem dodavaču (Teo Petani) regularnog dijela A-1 lige.

Košarkaši Josipa Sesara bolje su ušli u susret te su cijelu prvu dionicu proveli u vodstvu, no nisu uspjeli stvoriti značajniju prednost. U početnim je minutama Ivan Papac s brzih sedam poena vodio svoju momčad, ali s druge strane Domagoj Bašić svojim ubačajima ne dozvoljava da Gorica u ranoj fazi utakmice pobjegne na veću prednost, pa je prvih 10 minuta okončano vodstvom domaćina 19:17.

U drugoj su se četvrtini Šibenčani uozbiljili pa tako vrlo brzo dolaze do prvoga vodstva, a nakon pet minute igre, ubačajem Krešimira Radovčića odlaze na plus 6 – 27:33. Nastavljena je dobra igra gostujuće ekipe te se činilo da će njihova prednost još porasti do velikog odmora. No, Goričani se u posljednjih minutu i pol bude i do predaha u potpunosti vraćaju utakmicu u egal – 44:45.

U sporijem početku drugoga dijela Gorica je uspjela nakratko vratiti prednost na svoju stranu tricama Borne Kapuste i Marka Petrovića. Ali tada se pojavio Domagoj Bašić koji s 10 brzih koševa vraća vodstvo Šibenčanima – 57:60. Nisu gosti stali na tome, umjesto toga došli su do najvećih devet koševa prednosti (61:70) minutu i pol prije isteka vremena. Do predaha je Ivan Papac polaganjem uspio tek smanjiti zaostatak na pristojnijih minus sedam – 63:70.

U posljednjoj četvrtini došlo je do velikog preokreta. Ljubo Prgomet je podesio nišanske sprave i počeo torpedirati goste iz Šibenika. U samo tri i pol minute ubacio je 12 od 15 koševa Gorice, ali s druge strane je precizan bio i Ivan Blaće te se Šibenik zahvaljujući njegovih osam poena nije našao u rezultatskom minusu 78:78. Na žalost gostiju, nitko osim Blaće nije bio raspoložen pa je domaći sastav, preo Ivana Papca i Marka Petrovića, režirao seriju 14:4 kojom su nešto manje od dvije minute prije kraja otišli na nedostižnih 92:82. Unatoč pokušajima da okrenu rezultat u svoju korist, igrači Šibenika upisali su poraz s 99 primljenih koševa.

Goricu su do pobjede vodili Ljubo Prgomet s 23 ubačaja te odlični dvojac Marko Petrović (21p, 10as) – Ivan Papac (19p, 9sk) koji su pokazali jako dobru suradnju. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Domagoj Bašić s 24 postignuta koša, Ivan Blaće s 22 poena i 10 uhvaćenih lopti te Krešimir Radovčić s 19 ubačaja.

Gorica je odličnom posljednjom četvrtinom, u kojoj su postigli 36 poena, napravila preokret i upisala značajnu pobjedu. U idućem kolu Gorica će gostovati u Splitu kod istoimene momčadi (utorak, 5. travnja), dok će Šibenik na svome terenu imati težak zadatak, jer im u goste dolazi zagrebačka Cibona (srijeda, 6. travnja).