Gorica poražena od Mladosti, presudila dužina klupe u nastavku

Košarkaši Gorice stigli su na treći balon ABA 2 lige u Sarajevo, a tamo ih je već prvog dana dočekala Mladost iz Zemuna, druga momčad Partizana.

Momčad Josipa Sesara na fantastičan je način ušla u dvoboj, a nezaustavljiv je pod košem bio Krešimir Ljubičić. Otišli su Goričani u 9. minuti na 21:10, svoju najveću prednost, da bi Mladost do isteka prvih deset minuta smanjila na – 5.

U drugoj četvrtini ekipa iz Zemuna u potpunosti je prihvatila priključak pa i izjednačila 24:24. Ipak, hrvatska ekipa oduprijela se naletu te je preko raspoloženih Majcunića i Ljubičića na veliki odmor otišla s 42:38.

Sve dobro iz prvog dijela nestalo je u nastavku. Uostalom, podatak o osam ubačenih poena Gorice u trećoj četvrtini govori sve. Mladost je prednost Goričana od 45:40 velikom serijom preokrenula na 45:51. Postalo je tada jasno kako je dužina klupe najveća razlika između ove dvije ekipe.

Posljednji ozbiljniji priključak imala je Gorica na nešto više od 6 minuta do posljednjeg sučevog zvižduka pri rezultatu 55:62, ali Mladost je tada vezala 5 poena i otišla na nedostižnih 12 poena razlike. Do kraja nije bilo neizvjesnosti i Zemunčani su slavili 67:76. Bitno je podcrtati i enormnu razliku u broju izgubljenih lopti, Gorica je imala njih čak 21, a Mladost samo 2.

Igbanu je predvodio Mladost s 16 poena i 6 skokova, dok je kod Gorice Krešo Ljubičić ubacio 15 poena uz 9 skokova.

Cijelu statistiku pogledajte OVDJE.

Gorica je sada na omjeru 2:6, a Mladost ima 5 pobjeda i 3 poraza. Sljedeći dvoboj Gorica igra u srijedu s početkom u 19 sati protiv domaćih OKK Sparsa.