Gorica prejaka za Bosco

U novoj utakmici HT Premijer lige momčad Josipa Sesara bez puno problema se obračunala s Boscom. Bila je ovo utakmica koja je praktički riješena u prvom poluvremenu nakon furioznog otvaranja gostiju, nisu se opustili već su do kraja dokrajčili svojeg protivnika. Utakmica je završila rezultatom 96:73.

Bosco – Šibenik 73:96

Na krilima Kapuste sjajno je ušla Gorica u utakmicu. Nisu dopustili domaćoj ekipi da se razigra te su se relativno lagano nosili s njima. Tome i prilog ide i prva četvrtina koja je završila rezultatom 28:12 u korist gostiju. Nije ništa drugačije tekla i druga četvrtina. Gorica je nastavila igrati svoju igru i to im je donijelo veliku prednost na odmoru.

Malo se trgnuo Bosco u trećoj četvrtini, ali kako se na kraju pokazalo bilo je to prekasno buđenje. Iako se u trećoj dionici Gorica malo opustila to im nije previše naštetilo te su do kraja skoro došli i do 100 poena. Nova pobjeda Gorice te još jedan uvjerljiv poraz Bosca koji se nalazi u teškoj situaciji.

Predvodnik ekipe Bosca po broju poena je bio Hrvoje Puljko koji je postigao 17, uz njega dobro se iskazao i Mladen Primorac sa 16 poena i 11 skokova. Kod Gorice već spomenuti Borna Kapusta je bio prvi strijelac utakmice s 21 poenom i 9 asistencija. Dobri su bili i Majcunić i Baković koji su se zaustavili na 15 poena.