Gorica prekinula Cibonin niz

U prvome susretu 5. kola HT Premijer lige u Velikoj Gorici pred nekoliko stotina gledatelja sastali su se košarkaši Gorice i Cibone. Ekipa Josipa Sesara iznenadila je Zagrepčane i prekinula im pobjednički niz. Ostvarili su tako svoju drugu pobjedu ove sezone i pokazali da doma mogu igrati sa svima.

Prva četvrtina je jako dobro počela za domaću ekipu, otvorili su utakmicu sjajnom asistencijom i zakucavanjem. U tom ritmu su i nastavili, sjajnim napadom probijali su obranu Cibone i došli do vodstva od 10 poena. Krajem četvrtine obrana Cibone se stabilizirala te je četvrtina završena s rezultatom 25:22.

Gorica je kvalitetnu igru nastavila i u drugoj četvrtini. Prije svega dobrom obranom uspjeli su održati vodstvo, te ga na kraju četvrtine i povećati na osam poena razlike. Ivan Velić još nije pronašao rješenje za Goričane. U trećoj četvrtini domaćini su se malo opustili pa je Cibona uhvatila napadački ritam. Dominic Gilbert predvodio je “vukove” u ovoj četvrtini u kojoj su smanjili zaostatak na četiri poena.

Zadnja četvrtina bila je poprilično izjednačena, gosti su tricama pokušali nadoknaditi zaostatak, dok su domaćini dugim napadima usporavali tempo utakmice. Cibona nije mogla nadoknaditi izgubljeno, šut za tri bio je na katastrofalnoj razini od 20%. Utakmica je završila rezultatom 83:76.

Marko Baković predvodio je Goricu sa 16 poena i šest skokova. Borna Kapusta je odigrao fantastično i podjelio 8 asistencija te zabio 13 poena. Ivan Vučić je s malom minutažom također odigrao odlično, zabio je 9 poena i uhvatio četiri skoka, te odradio jako dobar posao u obrani. Kod gostiju su najučinkovitiji bili Josip Bilinovac i Filip Bundović. Bilinovac je ubacio 14, a Bundović 11 poena.

Ekipa iz Velike Gorice zasluženo je porazila Cibonu, odličnom obranom i smirenim napadom pokazali su da na domaćem terenu nemaju straha. Ovim susretom Cibona je prekinula niz od pet pobjeda i izgubila svoju prvu utakmicu u HT premijer ligi.

U idućem kolu Gorica ide u goste Osijeku, koji sutra igra u Zadru, a Cibona ide u Zabok, no prije tog susreta igra u Draženovom domu protiv Mornara iz Bara.