Gorica se vratila pobjedama

Nakon dva uzastopna poraza Goričani su dočekali protivnika po mjeri, ekipu Dubrave Furnira. S obzirom da su Dubravaši vezali dvije pobjede igrači Josipa Sesara ulaze u utakmicu s maksimalnim intenzitetom.

Zakucavanjem Papca Gorica završava seriju 10:2 nakon nepune 3 minute igre. Nakon toga gledamo 3 minute bez poena, a zatim domaćini rade seriju 10:3 te zaključavaju četvrtinu rezultatom 20:5.

U drugoj četvrtini gosti igraju povezanije te koševima Majića drže kakav-takav priključak. Na strani domaćina razigrao se Miković s 8 poena u nekoliko minuta te Gorica i ovu dionicu dobiva rezultatom 24:18.

U drugom poluvremenu Gorica i dalje dominira prije svega brzom tranzicijom koju gosti ne uspijevaju pohvatati. Nakon jedne takve kontre Brzoja atraktivno asistira Mazalinu za duplu prednost Gorice 64:32 u 27. minuti i bilo je jasno da ni sveti Nikola neće moći spasiti Dubravu.

U posljednjoj četvrtini gledamo nešto opušteniju košarku i domaćini rutinski privode ovaj susret kraju rezultatom 95:60.

Zaslužena pobjeda domaćina koji je opet prikazao svoju prepoznatljivu igru brzog ritma s puno uigranih akcija (33 asistencije!) i brzih kontranapada.

Kod Gorice čak 6 dvocifrenih strijelaca, a predvodili su ih Brzoja i Majcunić sa 16 poena. Brzoja je nadodao i 8 skokova, a asistencijama se istaknuo oporavljeni Babić s ukupno 7 uspješnih dodavanja.

U redovima Dubrave najefikasniji su bili Hortman s 14 i Majić s 13 koševa.