Gorica slavila na Baldekinu i prekinula seriju poraza

Drugo kolo Lige za ostanak večeras su na Baldekinu svojim trećim međusobnim dvobojem zaključili košarkaši Jollyja i Gorice. Za razliku od prethodna dva A1 ligaška susreta ovih protivnika, u kojima su trijumfirali Bankari, večeras su vrlo vrijednu pobjedu u borbi za prvoligaški status upisali Goričani, koji sada posljednjeplasiranom Splitu ponovno bježe dvije pobjede.

Čak devet poraza iz deset utakmica zabilježila je Gorica u 2015. godini. Slaba forma i skromna zaliha bodova gurnuli su igrače trenera Zvonimira Kovačevića u vrlo složenu situaciju uoči gostovanja u Šibeniku. Ipak, odigrali su dobro, uspjeli iznenaditi i Jollyjev naizgled siguran status učiniti nešto nesigurnijim uoči nastavka natjecanja.

Jolly je krenuo dobro i koševima Filipa Najeva i Mate Mrve u 4. minuti poveo 12:5. No tada, vođena sjajno raspoloženim Rokom Rogićem, Gorica vrlo lagano pronalazi rješenja u poroznoj obrani Jollyja i brzo hvata priključak. Rogiću se potom svojim poenima priključio i Bariša Krasić, što je u 12. minuti rezultiralo goričkom serijom 19:4 i vodstvom 33:24.

Zatrpavati Jollyjev koš nastavili su mladi Marko Petrović i David Ušić, koji u 16. minuti Gorici donose visokih plus 17 (45:28). Ipak, završnica prvog poluvremena pripala je domaćinu, koji preko Vrlike, Mrve i Najeva uspijeva smanjiti na 39:50.

Odlučni da okrenu stanje na semaforu, Šibenčani u prvim trenucima nastavka nameću svoj ritam i serijom 11:2 potpuno se vraćaju u utakmicu (50:52). U minutama koje slijede, Gorica ipak uspijeva odlijevati i držati laganu prednost na svojoj strani. Sve do 36. minute, kada Bankari koševima Najeva i Vrlike stižu do poravnanja, a zatim i do vodstva 77:74.

Međutim, Gorica se odbija predati i preko Majcunića ponovno dolazi do egala (82:82). U uzbudljivoj završnici uslijedila je mini-serija 5:0 gostiju, koji su ubrzo potom, nakon ubačaja Majcunića i Rogića s crte za slobodna bacanja, mogli početi slaviti veliku i vrlo važnu pobjedu.

Junak Gorice i apsolutno prvo ime susreta na Baldekinu bio je Roko Rogić s 27 koševa (šut iz igre 8/11) i ukupnom valorizacijom 41. Bariša Krasić u pobjedu je ugradio 16, a David Ušić 13 koševa. Kod poraženih sjajnu večer imao je Paško Vrlika, koji je ubacio 26 poena (šut 7/11) i dodao osam skokova, što mu je u konačnici donijelo valorizaciju 32. Ipak, to nije bilo dovoljno za Jolly, kod kojeg su još zapaženi bili Mate Mrva s 22 i Filip Najev s 14 koševa.

Sljedeće kolo, koje je na rasporedu već u utorak, Jollyju donosi gostovanje na Gripama kod Splita, dok je Gorica slobodna.