U šestom ovosezonskom El Clasicu, koji se ovoga puta igrao u sklopu 28. kola španjolske Endesa lige, Real je na svom parketu svladao Barcelonu 91:78 i tako joj se revanširao za nedavni poraz u Euroligi.

Madriđani su bolje otvorili susret i tijekom cijelog prvog poluvremena imali prednost na svojoj strani. Iako su vodili i s deset koševa razlike, na odmor su otišli s plus šest (44:38). U nastavku je proigrala Barcelona i na krilima Ante Tomića uhvatila priključak, a potom nakon sedam vezanih poena Marija Hezonje povela 58:55.

Katalonci su imali prednost sve do 33. minute, a potom je krenuo nevjerojatan show u produkciji Jayceeja Carrolla, koji do kraja susreta ubacuje 19 koševa i Madriđanima donosi uvjerljivu pobjedu. Amerikanac je utakmicu završio s 26 koševa, dok je Sergio Rodriguez dodao 13 uz devet dodavanja.

Kod Barcelone najbolji je bio hrvatski centar Ante Tomić, koji je za 26 minuta u igri ubacio 22 koša uz devet skokova i četiri asista. Mario Hezonja je na parketu proveo 15 minuta i postigao devet koševa (3/3 za dva, 1/1 za tricu) uz dva dodavanja. Međutim, kada se rezultat lomio, trener Barce Xavi Pascual zamijenio ga je Alexom Abrinesom i više nije uvodio u igru.

Nezadovoljan zamjenom i rezultatom, Hezonja je izgubio živce, udario nogom u reklamu i priuštio gledateljima uz parket nekoliko sočnih rečenica na hrvatskom. Nakon utakmice je izjavio: Sramota, uvijek ista priča! Nikad nećemo naučiti lekciju protiv Real Madrida. Uvijek popustimo tri-četiri minute i utakmica ode u vjetar.

Trener Pascual imao je svoje objašnjenje: Nismo imali nikakvu reakciju na početku posljednje četvrtine. Dopustili smo im četiri ili pet vrlo laganih koševa, odvojili su se i bili vrlo efikasni u kažnjavanju naših pogrešaka. U zadnjih pet minuta posljednje četvrtine potpuno smo pali u obrani, nestao je intenzitet i otišli smo u poraz.

Pobjedom u El Clasicu, Real je s omjerom 23-5 zadržao priključak za vodećom Unicajom (24-4) u borbi za jedinicu uoči doigravanja, dok je Barcelona na trećem mjestu s 19 pobjeda i devet poraza.

U priloženom videu pogledajte one-man show Realovog Amerikanca s azerbajdžanskom putovnicom Jayceeja Carrolla, koji je za samo sedam minuta potopio Barcu i zaslužio epitet igrača odluke u ovom susretu.