Gorica uvjerljiva protiv Šibenke na Baldekinu

Košarkaši Gorice su upisali novu pobjedu. U 23. kolu HT Premijer lige je momčad Josipa Sesara nadigrala Šibenku sa 73:95. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je obrana domaćina ipak bila previše “propusna” te nije mogla braniti Krešimira Ljubičića koji je bio najefikasniji igrač susreta.

Ljubičić je već 12 poena postigao u prvoj dionici gdje je Gorica stekla deset poena viška (16:26). Sesarova momčad je povisila prednost u nastavku. Na poluvrijeme se odlazi s plus 13 (28:41). Domaćini su primili veliki broj poena pa je bilo očekivano da im se smiješi poraz. Naročito u trećoj dionici gdje je Gorica postigla 31 poen.

Duboke rotacije gostujućeg sastava dolaze do izražaja pa rezultat nije patio. O tome govori podatak da su košarkaši s klupe kod Gorice ubacili 40 poena, za razliku od šest poena Šibenčana. Nitko kod pobjedničke momčadi nije odigrao više od 24 minute. Upravo je toliko odradio Krešimir Ljubičić koji je ubacio 25 poena. Majcunić je postigao 11, a Baković se tricama razigrao u završnici pa je i on postigao 11 poena. Karlo Uljarević je dodao 10 uz pet asistencija.

Domagoj Šarić je bio najefikasniji s 18 poena kod Šibenke. Po 16 su dodali Miković i Širko koji je uz to imao i devet skokova. James Freeman je imao 14 poena uz šest asistencija.