HT Premijer liga: Cibona nadigrala VROS

Cibona je 23. kolo HT Premijer lige zaključila pobjedom na gostovanju kod VROS Osijeka. Cibosi su u Gradskom vrtu stigli do sigurne pobjede nakon samo druge utakmice u 24 sata razmaka. Pobjeda protiv Partizana i sada protiv Osječana je zaključila uspješni vikend sa 68:87.

U sastavu Vukova je debitirao Jakov Mustapić i Cibosi su startali s 0:11. Osječani su se konsolidirali do kraja prve dionice pa su ostali “aktivni” (17:23). Mustapić i Marić su započeli seriju tijekom druge dionice kojom se gosti odvajaju na plus deset. Na kraju se uključuju Gnjidić i Drežnjak pa se na poluvrijeme odlazi s 37:49 za Vukove.

U trećoj dionici je inspiriran bio Planinić koji je ubacio devet poena pa je Cibona zadržala plus 12 na kraju trećeg dijela. U zadnjih deset minuta nije bilo neizvjesnosti jer šira klupa gostiju dolazi do izražaja pa prednost raste i do plus 20 poena.

Planinić je s 19 poena i 11 skokova predvodio Cibonu. Drežnjak je ubacio 13. Kod Osijeka je najbolji bio Clarance s 14 poena.