Gorica uvjerljivo do prve pobjede

Košarkaši Gorice stigli su do prve premijerligaške pobjede. Na domaćem terenu su izabranici Josipa Sesara uvjerljivo nadigrali Bosco s visokih 98:68. Sve rezultatske dvojbe bile su riješene već nakon prvih deset minuta igre (32:9)

HT Premijer liga, 2. kolo, 13. listopada

Gorica – Bosco 98:68 (32:9, 20:23, 20:13, 26:23)

(Prgomet 22, Baković 16 – Ogrizović 13, Tešija 12)

Već nakon prvih pet minuta semafor je pokazivao 19:4 u korist domaćina. Do kraja prve dionice Goričani su zatrpali koš Bosca s 32 poena i tu je pitanje pobjednika praktički bilo riješeno. Zagrepčani su imali čak 30 izgubljenih lopti i u takvim okolnostima se “nema što tražiti”.

Prednost je narasla i do 30 poena razlike na kraju, i to ponajviše još jednom kvalitetnom periodu domaćih pred kraj treće dionice. Sesarovi dečki su rutinski utakmicu priveli kraju za prvu pobjedu u HT Premijer ligi.

U idućem kolu košarkaše Gorice očekuje gostovanje kod Zadra, a podjednako tešku utakmicu imat će i košarkaši Bosca koji dočekuju Cibonu.