Alkar odličnom igrom u trećoj četvrtini porazio Hermes

Košarkaši Alkara su u Sinju bez većih poteškoća pobijedili Hermes Analiticu rezultatom 96:82 te tako upisali drugu pobjedu.

HT Premijer liga, 2. kolo, 13. listopada

Alkar – Hermes 96:82 (22:18, 27:25, 33:19, 14:20)

(Vučić 23p, Brown 21p – Vladović 25p, Rogić 15p)

Prve dvije četvrtine su prošle u vrlo izjednačenoj igri, no ipak je domaća momčad uspjela završiti obje četvrtine u svoju korist. Treća četvrtina je bila presudna za pobjedu Sinjana, budući da su dinamičnijom i agresivnijom igrom na obje strane terena treću dionicu završili velikom razlikom od čak 14 poena razlike.

Alkari su utakmicu prelomili krajem treće četvrtine serijom 17:5. čime su pobjegli na nedostižnih +20 (82:62).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima je bio Hrvoje Vučić, zabio je 23 poena, dok je Josh Brown postigao 21 poen. U redovima Hermesa najbolji je bio Jakov Vladović s 25 poena, a bolje od ostalih je odigrao i Roko Rogić, koji je postigao 15 poena.

U idućem kolu Hermes dočekuje Zabok, a Alkar će u goste Cedeviti.