Gospić slavio na Baldekinu, Zadar na Višnjiku, ozljeda Luce Ivanković

Danas su odigrane dvije odgođene utakmice devetog kola A1 ženske košarkaške lige Hrvatske. U derbiju kola na šibenskom Baldekinu slavio je Gospić, a Zadar je uz dosta napora ipak uspio svladati Trešnjevku 2009.

[rezultat zid=51]

Zadranke su imale i te kakvih problema s novajlijama u A1 ligi, Trešnjevkom 2009. Teže nego li rezultat pokazuje zabilježile su pobjedu nešto boljom igrom u finišu utakmice.

Košem Irene Čunčić povela je Trešnjevka, a Zadranke su prvi put došle u vodstvo u drugoj minuti koševima Antonije Erslan. No, danas vrlo dobra Marijana Mamić ponovo dovodi Zagrepčanke u vodstvo. Anja Škara povisila je rezultat, potom opet Mamić i “zelene” su u 4. minuti vodile 12:7. Priključak  Zadra u tim trenucima držala je raspoložena Davorka Balić. Antonija Erslan izjednačila je na 14:14 i onda je krenula serija koš za koš. Koncem druge četvrtine Zadar je zaigrao nešto angažiranije i odveo rezultat na deset koševa razlike (45:35).

No, Trešnjevka se nije predavala nego je u 33. minuti utakmice semafor pokazivao rezultat 55:54 za Zadar. Uporne igračice Trešnjevke nisu se tako lako predavale. Ipak, zbog pomanjkanja koncentracije finiš utakmice su odigrale lošije, a Zadranke koševima Lare Majstorović i Antonije Erslan mirno utakmicu privode kraju i osvajaju dva nova vrijedna boda.

Kod domaćih odličnu partiju pružila je Davorka Balić s 22 postignuta koša, pridružile su joj se dobrom izvedbom Antonija Erslan, koja je ubacila 16 koševa, te Žana Cvjetković 15 i Lara Nikpalj 10.

U redovima “zelenih” Zadru su najveći problem stvarale  Marijana Mamić i Anja Škara sa po 16 koševa te mlada kadetska reprezentativka Hrvatske Iva Slonjšak s 10 koševa. Za Trešnjevku nisu nastupile dvije standardne igračice Lea Fabbri i Sandra Vrinjanin.

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: “U sastavu u kojem smo jučer igrali, bez Fabbri i Vrinjanin, mislim da smo pružili dobar otpor Zadru. Početkom utakmice smo i vodili, nakon toga se u dva navrat približili, krajem prvog poluvremena i tri minuta prije kraja, na samo pola koša. No, nažalost nismo jučer bili dovoljno iskusni i kvalitetni da bismo ostvarili pobjedu. Tim više što nam je u posljednjih pet minuta nedostajala i treća naša najiskusnija igračica, Irena Čunčić. Bez tri navedene najstarije igračice i još bez Anamarije Bačić, koja nam nedostaje od početka sezone, vjerujem da smo napravili ipak dobar posao držeći domaćina dugo u potrebi da igra najbolje što može da bi pobjedio. Pritom treba znati da smo na klupi imali dvije kadetkinje, Slonjšak i Kelavu i tri juniorke, Rački, Buru i Orešić s kojima smo uspješno parirali seniorkama Zadra te je Slonjšak igrala čak 30 minuta. Nama je to uključenje mladih igračica u seniorsku ligu, uz osiguranje opstanka u ligi, bilo ključno za ovu sezonu i oboje uspješno radimo u okviru mogućnosti.”

O izostanku Fabri i Vrinjanin trener Nemec je pojasnio: “Izostanak Fabbri i Vrinjanin uzrokovan je privatnim poslovnim razlozima. Naime, nismo profesionalni klub i utakmice pod tjednom i za vrijeme radnog vremena čine nam problem jer razumljivo je da izbor između posla i sporta odnosi prevagu na stranu onog od čega se živi. U postojećoj gospodarskoj situaciji u Hrvatskoj moramo biti realni očito na štetu sporta ali o tome bi trebali početi razmišljati svi koji sport na svim razinama i dalje žele vidjeti u hrvatskom društvu. Naime civilizacija bez kulture i sporta više nije civilizacija…”

[rezultat zid=54]

Jolly JBS: Mišura 14, Ivanković 11, Dujić 5, Semren 5, Benić 3, Periša 2
Gospić
: Salopek 19, Bosilj 12, Jurčević 8, Dover 7, Bura 7, Badanjak 4, Devčić 2, Keith 2, Božikov 2

Gospić je puno lakše od očekivanog na Baldekinu riješio derbi utakmicu u svoju korist. Igra Bralićeve ekipe na vanjski šut i eventualne ulaze urodila je i ovog puta plodom. Počelo je vrlo loše po domaće košarkašice jer su Vile Velebita brzo povele čak sa 14:0. Šibenski kvartet, MišuraSemren IvankovićBenić, čim se susreo s “pravom ekipom”, bio je poprilično raštiman i pokazivao je svoje slabosti, a Gospić, bez obzira na igrački slabiju ekipu nego lani, igrao je poletno i brzo. Igračice su mu se često nalazile same na šutu za tri poena i neometano pogađale. U drugom poluvremenu Šibenčanke su smanjile prednost Gospićanki na devet koševa, ali dalje od toga nisu uspjele. U zadnjoj četvrtini ostale su Šibenčanke i bez Luce Ivanković koja se ozlijedila (meniskus), pa je prednost Gospića narasla sve do konačnih +23 (63:40).

Pobjeda Gospića, u kojoj su najefikasnije bile Emanuela Salopek s 19 i Monika Bosilj s 12 koševa, više je nego zaslužena. Kod Šibenčanki po običaju su bile najefikasnije Antonija Mišura s 14 i Luca Ivanković s 11 koševa.

Edi Dželalija, trener Jollyja: “Utakmica je riješena u prvih 10 minuta kad se još nismo ni snašli niti postavili iole ozbiljnu prijetnju. Bila je to utakmica s malo poena, apsolutno pod kontrolom Gospića koji nas je natjerao na svega dvadestak  posto šuta iz igre, nadskakao nas i pretrčao. Natjerao nas je na situacije koje do sada nismo imali pa čak ni trenažno ne možemo dosegnuti i to je sva bit zbivanja u ovoj utakmici”

Na naše pitanje o kakvoj ozlijedi Luce Ivanković se radi, odgovorio je: “Luca je dobila udarac u koljeno i nadamo se da će biti spremna za drugi dio prvenstva..”