Gospićanke na korak do titule

U trećem susretu finalne serije za prvaka Hrvatske u prvoj ženskoj ligi Gospićanke su vrlo uvjerljivo porazile gošće iz Zagreba i sačuvale prednost domaćeg terena.

Gospić – Novi Zagreb 73:45 (20:19, 40:26, 57:35)

Gospić: Bosilj 18, Jurčević 15, Keith 14, Salopek 8, Bura 8, Dover 5, Božikov 3, Badanjak 2
Novi Zagreb: Mazić 12, Mitchell 9, Williams 6, Vrdoljak 4, Brkljačić 4, Pavetić 4, Marin 3, Komplet 2, Čačić 1

Nakon izjednačene prve četvrtine susret je riješen u drugoj koju je domaća ekipa zaključila serijom 18:1 te je na poluvrijeme otišla s prednošću 40:26. U drugoj četvrtini gošće iz Zagreba su postigle samo sedam poena.

No da to ne bi bilo sve pobrinule su se domaće igračice i u trećoj četvrtini u kojoj su primile samo devet poena od potpuno indisponiranih Lupica.

U posljednoj četvrtini treneri su dali svim curama priliku da osjete parket te je na kraju semafor pokazivao ogromnih 73:45 te je slavlje domaćih igračica moglo početi.

Kod pobjednica najviše su pokazale Monika Bosilj s 18 poena, Chevon Keith s 14 poena i 7 asistencija te Ivana Jurčević s 15 poena dok je u poraženim redovima jedina dvoznamenkasta bila Mirna Mazić s 12 poena.

Trenutni rezultat je 2-1 za Gospić a četvrta utakmica se igra u srijedu 01.05. u dvorani Trnsko s početkom u 19.30.