LZO: Zaboku važna pobjeda, Križevci prema kvalifikacijama

Zabok je ostvario laganu domaću pobjedu nad Osječkim sokolom i sada, tri kola prije kraja Lige za ostanak, bježi dvije pobjedu Osječkom sokolu i Križevcima. Sljedeće kolo može definitivno riješiti pitanje ostanka, za to mu treba pobjeda protiv Dubrovnika koji je u posljednjih pet dana upisao više pobjeda nego u pola godine igranja A1 lige.

Križevčani Nakon poraza od Đure Đakovića gostuju kod Sokolova s kojim dijele isti omjer, ali i imaju lošiji skor u međusobnim utakmicama. Između te dvije ekipe treba tražiti onoga tko će igrati utakmicu za ostanak u A1 s Belišćem ili Škrljevom.

Rezultati, raspored i poredak na crosarka.com/a1-liga-za-ostanak

Zabok – Osječki sokol 91:72 (25:20, 49:34, 70:50)

Bundović 19 (6sk), Marić 19, Papac 18 (13sk), Vlaić 12 ; Budimir 27 (7sk), Tomeljak 21, Šarac 10

Zabočani su lako riješili Osječki sokol koji je u ovoj utakmici imao samo jednom neriješen rezultat (8:8). Pitanje pobjednika je bilo već izgledno krajem prvog poluvremena, a početkom drugog preko Antonia Vlaića ekipa Dragana Črnjevića je imala 20 poena viška.

Do kraja utakmice Osječki sokol nije imao šanse i samo u par navrata je spustio zaostatak ispod tih 20 poena. Prvo ime utakmice je bio Ivan Papac koji je postigao 18 poena uz 13 skokova, a dobru utakmicu odigrali su Filip Bundović i Petar Marić (19p). Kod Osjećana Veljko Budimir je ubacio 27, a Ivan Tomeljak 21 koš.

Križevci – Đuro Đaković 87:94 (25:30, 45:46, 66:64)

Brnas 36 (5as), Petani 20, Batina 14, Blaić 12, Kljaić 12 ; Ceranja 16, Rembert 15 (7as), Fodor 14

Đuro Đaković je takoreći s samo šest igrača pobijedio u Križevcima, pored upisanih u listu strijelaca još su braća Karlović zajedno upisali 15 minuta na parketu.

Križevčani su nastojali upisati pobjedu koja bi im ostavila realne šanse da izbjegnu pretposljednju poziciju i bili su često u povremenom vodstvu, a posljednje je bilo u 31 minuti (68:67). Tada Teo Petani s četiri vezana poena ponovno vraća prednost Đurincima koji rutinirano privode utakmicu kraju ne dozvolivši da se domaćin spusti ispod pet poena.

Odličan je bio Toni Brnas s 36 poena, pet asistencija i valorizaciju 38, Teo Petani je pridodao 20, a Marko Batina 14 koševa. Domaćina je predvodio Josip Ceronja s 16, Patrick Rembert je upisao 15 poena.

Vrijednosnice Os Darda – Dubrovnik 80:84 (15:19, 39:39, 53:60)

Pandurić 25, Trepalovac 19, Bičvić 9 ; Režić 23, Jakoliš 16, Lucić 17, Perić 12

Iznenađujući poraz su Baranjci upisali protiv Dubrovnika kojemu je ovo prva gostujuća pobjeda u ovoj sezoni. Utakmica nije imala rezultatske važnosti, Vrijednosnice su prve u ovoj ligi, a Dubrovnik posljednji i ispada iz ovog društva.

Gosti su iskoristili opušten pristup oslabljenog domaćina i nakon što su većinu utakmice kontrolirali u završnici su ju riješili u svoju korist.

Stipe Režić je s 23 poena bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, Maro Lučić  je dodao 17, a Dino Jakoliš 16. Kod Luka Pandurić je s 25 ubačaja bio najučinkovitiji, a Alen Trepalovac  je uz 19 poena upisao i 12 skokova.