Gospićanke povele u finalnoj seriji

U prvoj utakmici doigravanja Gospićanke su uspjele, pobijedile su i tako zadržale prednost domaćeg terena pred Novim Zagrebom , stavljajući na svoj konto i jednu pobjedu.

Gospić – Novi Zagreb 77:66 (20:20, 43:39, 62-48)

Gospić: Salopek 17, Keith 14, Bosilj 13, Dover 12, Bura 10, Badanjak 5, Jurčević 5

Novi Zagreb: Wiliams 17, Mazić 11, Vrdoljak 10, Jurić 9, Michell 7, Marin 6, Pavetić 4, Komplet 2

Već na samom početku susreta se vidjelo da su Gospićanke spremnije i da više žele pobjedu. Predvođene Martinom Dover vrlo brzo su povele s 11:5 i prisilile trenera Lupica Vladimira Ivankovića na prvi time out.

Taktika na koju se odlučio Stipe Bralić da napuni reket igračicama, a da kod Lupica Antonija Jurić i Ana Čačić vode igru se pokazala kao izvrsna posebice na početku. No onda je Antonija Jurić počela pogađati dalekometne šuteve te se na prvi mali odmor otišlo rezultatom 20:20.

I u drugoj četvrtini su Gospićanke bolje igrale te su gradile svoju prednost iz minute u minutu, no ono što ih je gušilo bio je skok. Do poluvremena je njihova prednost iznosila četiri poena, ali zbog deset skokova manje ta prednost nije bila uvjerljivija.

U trećoj četvrtini domaće igračice ubacuju u brzinu više i predvođene izvrsnom Emanuelom Salopek, ali i Josipom Burom polako odvode susret prema mirnijoj završnici.

Emanuela je zabijala svaki put kad je trebalo, dok je Josipa izvrsno čuvala visoke igračice Novog Zagreba. Kad se tom dvojcu priključila i Monika Bosilj s tricama te Chevon Keith sve je bilo riješeno.

U posljednoj četvrtini Lupice su pokušale nešto preokrenuti zonskom obranom, ali sve njihove dobre obrane nisu uspijevale okruniti koševima na drugoj strani. Gospićanke su odigrale najbolju utakmicu sezone te su na kraju i više nego zasluženo slavile.

U pobjedničkim redovima je prednjačila Emanuela Salopek koja je postigla 17 poena a uz nju su još dvoznamenkaste bile i Chevon Keith s 14, Monika Bosilj 13, Martina Dover 12 te Josipa Bura s 10 poena i isto toliko skokova.

U redovima Novog Zagreba najefikasnija je bila Latoya Wiiliams sa 17 poena.

Trener Gospića Stipe Bralić je za portal Slobodna lika nakon susreta izjavio:

“Dobro smo igrali napadački no utakmicu smo dobili kolektivnom obranom, gdje su moje igračice, početkom drugog dijela igre, nadigrale reprezentativne protivnice i tu je ključ uspjeha. Kad smo se popeli na petnaestak razlike, znali smo sačuvati prednost, koja nam je na kraju donijela zasluženu pobjedu. Čestitam svojim igračicama, stvarno su me obradovale.”

Druga utakmica finalne serije se igra u srijedu u dvorani Trnsko u 20.30 sati. Igra se na tri pobjede.