A2 Sjever: Grafičar zakomplicirao borbu na vrhu

Grafičar je u Čakovcu došao do pobjede protiv momčadi Čakovca i uzvratio im za poraz iz prvog dijela sezone. Čakovec je pobjedom mogao riješiti pitanje prvaka lige, ali ipak će se sve odlučivati u posljednja četiri kola.

Podravac je uvjerljivo slavio protiv Međimurja na domaćem terenu u Virju, a Petar Zrinski je nakon neizvjesnog prvog poluvremena utakmicu protiv Rudar Cimpera riješio u trećoj četvrtini.

Mladost je uvjerljivo dobila Vindiju i vratila se na pobjedničke staze, Koprivnica je bila blizu svoje prve pobjede, ali Radnik je ipak slavio nakon produžetaka s tri poena prednosti.

Ivančica je iznenadila Bjelovar na domaćem terenu i slavila svoju četvrtu pobjedu u prvenstvu.

Najučinkovitiji igrač kola bili su Bruno Vrinjanin iz Bjelovara s 32 postignuta koša i Zoran Jančijev iz đurđevačke Mladosti s 29.

Čakovec-Grafičar 80:90 (17:22, 29:46, 50:76)

Čakovec: Novak M. 26, Prprović 21, Kranjčec 10, Biševac 10, Terek 7, Momčilović 6, Pustić, Juras (cap), Lepen, Glumac, Drk, Novak N.
Grafičar: Poljak 24, Novak 20, Bušić 13, Siladić (cap) 13, Martinčević 10, Kokolek 6, Dijanušić 4, Stručić, Vuković, Slatina

Posljednja četiri prvenstvena kola ipak neće biti lišena drame. Čakovec je pobjedom protiv Grafičara mogao osigurati naslov prvaka i plasman u kvalifikacije za najelitniji rang, ali ipak će se sve rješavati u posljednja četiri kola. Podsjetimo, igrači Čakovca su u prvom međusobnom ogledu igranom u prvom dijelu prvenstva deklasirali Grafičar u Ludbregu s čak 33 poena razlike, a Grafičar je uzvratio u Čakovcu.

Gosti iz Ludbrega potpuno su nadigrali Čakovec u prve tri četvrtine. Nakon prvih deset minuta Grafičar je imao +5, do poluvremena je prednost narasla na +17, a nakon tri odigrane četvrtine Grafičar je povisio na ogromnih +26 i tako se približio minusu od 33 poena razlike iz prve utakmice. Granicu od 33 poena razlike ipak nisu uspjeli stići, Čakovec je počeo igrati puno bolje tek u posljednjih 10 minuta igre kada je pitanje pobjednika bilo riješeno. Dobili su posljednju dionicu sa 16 poena razlike i na kraju smanjili na podnošljivih deset poena razlike.

Matija Novak s 26 poena i Luka Prprović s 21 najbolji kod neprepoznatljivo lošeg Čakovca. Vilim Poljak s 24 koša i Manuel Novak, čakovčanac u redovima Grafičara s 20 najbolji kod Grafičara.

Situacija na vrhu je sljedeća, Čakovec i dalje sve drži u svojim rukama, imaju pobjedu više od Grafičara i bolji međusobni omjer, do kraja su preostala četiri kola. Čakovec prvo gostuje kod neugodnog Petra Zrinskog u Vrbovcu pa im dolazi Vindija iz Varaždina, nakon toga idu kod Ivančice koja se nalazi u donjem dijelu ljestvice i za kraj igraju protiv gradskih rivala, Međimurja od kojih su izgubili u prvom dijelu prvenstva. Nije lagan raspored. Grafičar s druge strane u sljedećem kolu gostuje kod nezgodne Vindije u Varaždinu zatim im dolazi Međimurje pa idu kod Radnika u Križevce i za kraj im dolazi Bjelovar koji ih je dobio na svom terenu u prvom dijelu sezone. Podjednak raspored. Grafičaru trebaju sve pobjede do kraja i dva poraza Čakovca da na kraju oni završe prvi.

Podravac-Međimurje 83:68 (15:13, 39:26, 65:47)

Podravac: Baruškin 18, Nikolić 17, Šestak 16, Tišljar 14, Kenđelić 10, Molnar 3, Koščić 3, Halusek 2, Drljanovčan, Šiprak, Hrženjak, Arlović
Međimurje: Krajačić 21, Novak 17, Miko 9, Vrus 7, Pađan 6, Ranteš 4, Gašparić 4, Jambrović, Lončarić, Martinović

Podravac je uzvratio Međimurju za poraz iz prvog dijela sezone. Domaćini su na svom terenu u Virju bili bolji u prve tri četvrtine. Prva je četvrtina protekla u neizvjesnoj borbi, a završila je s +2 za domaće. Drugu četvrtinu Podravac puno bolji, a taj period dobivaju s 11 poena razlike i na veliki odmor odlaze s +13 na kontu. Utakmicu su igrači Podravca riješili u trećem periodu nakon kojeg su vodili s 18 poena razlike. Igrači Međimurja su u posljednjoj četvrtini bili za nijansu bolji i visoku su prednost od +18 malo smanjili i na kraju izgubili s 15 poena razlike.

Baruškin s 18 koševa i Nikolić sa 17 predvodili Podravac do pobjede. Danijel Krajačić zabio je 21 koš, Mario Novak dodao je 17, a njih dvojica bila su i jedina dva raspoložena igrača u redovima Međimurja. Premalo za odnijeti bodove iz Virja.

Petar Zrinski-Rudar Cimper 67:49 (20:16, 31:28, 55:37)

Petar Zrinski: Ljoljić 16, Tomić F. 13, Hrandek 12, Fašaić 11, Drevenkar 7, Čulo 6, Topalović 2, Tomić M. Popović, Rogović, Pavić, Nushi
Rudar Cimper: Hrkač 16, Radiković 9, Varga 7, Bedi 6, Srnec 5, Dodlek 4, Perčić 2, Brodar, Korbelj, Novak

Iako je Rudar Cimper opet bio nekompletan, što više i nije neka novost u ovoj sezoni za njih, odlično su odigrali u prvom poluvremenu. Petar Zrinski prvih je deset minuta dobio s četiri poena prednosti, a Rudar Cimper bio je malo bolji u drugoj četvrtini. Domaćini su na poluvrijeme otišli s tri poena viška. Scenarij u trećoj četvrtini za rudare bio je identičan kao i protiv Čakovca prošlo kolo, na poluvremenu samo -3, a onda loša treća četvrtina koju rudari gube s 15 poena razlike i tu je utakmica bila riješena. Posljednja je četvrtina završila neriješenim rezultatom.

Miroslav Ljoljić postigao je 16 poena za Petar Zrinski dok je Tomić pripomogao s 13 Kod Rudar Cimpera najbolji Nikola Hrkač sa 16 poena, a bio je i jedini dvoznamenkasti, opet je izostala dobra igra Varge i Radikovića, a da je uz Hrkača bio samo još jedan raspoloženi igrač, moglo se i ozbiljnije zaprijetiti Petru Zrinskom.

Koprivnica-Radnik 70:73 (19:21, 34:36, 45:50, 60:60)

Koprivnica: Ivandić 23, Zlatar 18, Kozulić 11, Antolić 10, Klačinski 3, Špiranec 3, Hrašćanec 2, Grbeš, Šimunović, Sabol
Radnik: Glamuzina 20, Jericha 19, Jukić 11, Maksić 8, Nervo 5, Samardžija T. 4, Samardžija M. 2, Pomper 2, Kirin 2, Kulko, Kovačević

Veoma blizu prvoj pobjedi bila je Koprivnica, ali na kraju su opet ostali bez pobjede. Prve tri četvrtine vodila se ravnopravna borba, a Radnik je uspio doći do pet poena prednosti nakon 30 odigranih minuta. Nisu se igrači Koprivnice predavali i odličnom obranom u posljednjih deset minuta utakmice dozvoljavaju Radniku samo 10 postignutih koševa dok su oni sami zabili 15 i odveli utakmicu u produžetak. Igrači Radnika ostali su u dodatnih pet minuta pribraniji i dobivaju produžetke rezultatom 13:10 za drugu pobjedu u nizu.

Glamuzina je u pobjedu Radnika ugradio 20 poena, a odmah do njega bio je Matija Jericha s 19. Kod Koprivnice je Leon Ivandić zabio 23, a iskusni Nenad Zlatar 18.

Mladost-Vindija 102:75 (23:15, 54:36, 81:61)

Mladost: Jančijev 29, Lovrak 21, Dautanec 7, Pušelja 7, Međimorec 6, Buković 6, Beljan 6, Baković 6, Cenkovčan 5, Krajinović 4, Zadravec 3, Capek 2
Vindija: Štefan 25, Novak 16, Pizek 9, Filipović 9, Nakić 8, Mihalj 6, Bađun 2, Skupnjak, Stanić, Šamarija, Jakšić, Crnković

Mladost se nakon poraza od Čakovca i Grafičara vratila pobjedama, a stradala je Vindija iz Varaždina. Utakmica je već do poluvremena bila skoro pa riješena. Mladost je nakon prve četvrtine imala vodstvo od osam poena razlike, a do poluvremena su prednost podebljali na +18. Nisu se igrači Mladosti opustili ni u drugom poluvremenu, dobili su i treću i četvrtu dionicu, a prednost se na kraju zaustavila na visokih +27.

Kod Vindije nisu igrali iskusni Šamarija i Stanić. Mladost je najbolje igrače imala u Zoranu Jančijevu s 29 postignutih koševa i Lovraku s 21. Štefan 25, a Željko Novak 16 koševa kod poražene Vindije.

Ivančica-Bjelovar 84:80 (25:19, 47:43, 68:64)

Ivančica: Rožman 27, Kapustić 16, Skupnjak D. 11, Rajh 8, Morović 8, Putarek J. 7, Mikac 7, Kišiček, Bigec, Smontara, Putarek Lj, Taučer
Bjelovar: Vrinjanin 32, Božić 25, Cukrov 19, Pavičić 4, Budimir, Krpan, Oremović (cap.), Krpan, Ljubičić, Bušić, Vlahović

Košarkaši Ivančice iznenadili su Bjelovar kojem nije igrao Zadravec, a pošto se zna da kod Bjelovara skoro sve koševe postižu Božić, Vrinjanin, Cukrov i ranije spomenuti Zadravec, jasno je da su gosti iz Bjelovara bili limitirani. Ivančica je imala puno više raspoloženih igrača, sedam ih se upisalo u listu strijelaca dok su kod Bjelovara Vrinjanin, Božić i Cukrov postigli skoro sve koševe, jedini koji je još nešto zabio bio je Pavičić s četiri postignuta koša, od ostalih nitko ništa. Ivančica je to iskoristila i u neizvjesnom je susretu slavila s četiri poena prednosti koja su stekli u prvom poluvremenu, a u drugom su tu prednost održavali.

Rožman s 26 i Kapustić s 16 predvodili domaće do pobjede, a kod Bjelovara Vrinjanin 32, Luka Božić 25.

Parovi 19. kola: Petar Zrinski – Čakovec, Rudar Cimper – Ivančica, Bjelovar – Koprivnica, Radnik – Podravac, Međimurje – Mladost, Vindija – Grafičar.