Gran Canaria i Khimki u finalu Eurokupa

Uzvratni polufinalni dvoboji Eurokupa nisu nam priredili iznenađenje u odnosu na ono što smo vidjeli u prvim susretima. Gran Canaria je obranila golemu prednost iz Kazana, dok je Khimki nadoknadio minimalni zaostatak protiv Banvita. Tako će u Španjolci i Rusi u borbu za pobjednika ovog natjecanja, a ujedno i direktan plasman u Euroligu sljedeće sezone.

Herbalife Gran Canaria Las Palmas – Unics Kazan 78:76 (1. utakmica 83:70)

Čuda se događaju, no veoma rijetko pa se tako nije dogodilo ni sinoć u Las Palmasu. U mnogo izjednačenijoj utakmici u odnosu na onu prije tjedan dana, Gran Canaria je cijelim tijekom kontrolirala zalihu iz Kazana. Doduše, uspjeli su Rusi u 27. minuti prijeći u minimalno vodstvo (55:53), no ništa više od toga.

Inače, uzvratni dvoboj bio je na korak od toga da završi neodlučeno, no u svom posljednjem napadu Španjolci su iznudili prekršaj, a dva slobodna bacanja ubacio je Tomas Bellas te tako potvrdio plasman Gran Canarije u finale Eurokupa.

Najzapaženiji u redovima pobjednika bili su Levon Kendall sa 17 te Kyle Kuric i Eulis Baez s po 12 koševa. U momčadi Unicsa James White je ubacio 20, a D`or Fisher dodao 17 ubačaja.

Khimki Moscow Region – Banvit Bandirma 93:89 (1. utakmica 82:83)

Unatoč minimalnom zaostatku iz prvog susreta, momčad Khimkija ušla je kao favorit uzvrata u Moskvi. Međutim, susret je puno bolje otvorio Banvit i već u 2. minuti poveo 7:0. Ipak, nakon time-out, domaćin se budi i tricom Koponena pet minuta kasnije prelazi u prvo vodstvo (16:15), koje do poluvremena diže na plus sedam (42:35).

U nastavku Rusi još malo pojačavaju ritam i tricama Ricea i Monie u 25. minuti odlaze na visokih plus 13 (58:45). No Banvit nije odustao. Dapače, za samo tri minute Turci su serijom 13:3 uhvatili priključak i ponovno učinili utakmicu neizvjesnom. Međutim, neizvjesnost je trajala tek do polovice posljednje četvrtine kada domaćin novim tricama Ricea ponovno bježi na dvoznamenkastu prednost i osigurava si mjesto u finalu.

Tyrece Rice s 28 koševa bio je apsolutno prvo ime susreta. Paul Davis je dodao 16, a Sergey Monia 14 ubačaja. S druge strane, Sammy Mejia s 25 koševa bio je najzapaženiji kod Banvita.

Finalni okršaji između Gran Canarije i Khimkija na rasporedu su 24. i 29. travnja.