Poraz Netsa i uvjerljiva pobjeda Pacersa

Utakmicama standardno bogata noć sa srijede na četvrtak pružila je i ovoga puta svim zaljubljenicima najjače košarkaške lige na svijetu par pravih poslastica. Nama najzanimljivija bila su dva dvoboja odigrana u New Yorku.

U prvom su Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića nakon uzbudljive završnice poraženi od prvoplasiranih Atlanta Hawksa 111:114, dok su u drugom Indiana Pacersi Damjana Rudeža uvjerljivo slavili nad New York Knicksima rezultatom 86:102.

Bojan Bogdanović je na parketu proveo 34 minuta i bio jedan od najboljih pojedinaca Netsa u prvom poluvremenu s 10 od svojih ukupno 12 koševa. U drugom poluvremenu šut je malo stao, no proradili su ostali suigrači pa se Brooklyn u četvrtoj četvrtini potpuno vratio u susret.

Četiri minute prije kraja Netsi su došli do svog prvog vodstva na utakmici, ali Hawksi preko Ala Horforda (24p, 7sk) i Jeffa Teaguea (15p, 12as) ponovno preuzimaju prednost i u konačnici odnose pobjedu.

Netsi su 19 sekundi prije kraja, pri rezultatu 111:112 za Atlantu, imali loptu sa strane i priliku za pobjedu, ali Jarrett Jack (14p, 3as) promašuje tricu iz kuta. Brook Lopez (26p, 10sk) grabi napadački skok i izbacuje loptu na tricu gdje pronalazi Bogdanovića, no ni on nije bio precizan.

Bogdanović je uz 12 koševa upisao i 3 skoka, 3 asistencije, jednu ukradenu i jednu izgubljenu loptu.

Damjan Rudež u uvjerljivoj pobjedi svojih Pacersa nije dobio preveliku minutažu, tek četiri minute na kraju utakmice kada je sve već bilo riješeno. U tako kratkom razdoblju uputio je tri trice od kojih niti jednu nije pogodio.

Pacerse je do pobjede predvodio George Hill sa 20 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok je kod Knicksa najraspoloženiji bio Langston Galloway s 19 koševa, 5 skokova i 3 asistencije.

U ostalim susretima važnim za rasplet situacije oko ulaska u doigravanje na Istoku, Boston Celticsi su slavili nad Detroit Pistonsima, a Milwaukee Bucksi na domaćem terenu su poraženi od Cleveland Cavaliersa koji su ovom pobjedom osigurali drugu poziciju.