Grčka bolja od Zulinih juniora

Nakon pobjede nad Latvijom te poraza od Italije, juniorska reprezentacija je izgubila utakmicu protiv Grčke 67:76 (10-25, 14-16, 26-14, 17-21).

Utakmica ispunjena padovima i usponima započela je uobičajenim borbama koš za koš, no u drugoj polovici prve četvrtine grčka je reprezentacija uzela ozbiljan zalet. U minutu i pol rezultat je skočio s 8:10 na 8:18, a kako naša reprezentacija nije uspijevala naći obrambena rješenja, prva četvrtina završava s 10:25 za Grčku.

Druga četvrtina počinje uz dva brza grčka koša i jedno slobodno bacanje te rezultat odlazi na 10:30. Pri rezultatu 17:39 i tri minute do kraja poluvremena, izabranici Vladimira Anzulovića odbijaju smjer kojim je utakmica krenula te rade seriju 7-0 do 24:39, dok se na veliki odmor odlazi s ipak popriličnim pritiskom od 17 razlike, tj. 24:41.

U trećoj četvrtini se nastavlja povratak hrvatske reprezentacije i to počevši s dvije trice Krune Macnera uz Erslanove asistencije. Macner daje koš i za najtješnju razliku pri 43:45, a u zadnju dionicu se ulazi s vrlo ohrabrujućih 50:55 u odnosu na početak utakmice.

Kruno Macner zabija još jednu tricu za početak posljednje četvrtine i rezultat 53:55. Šest minuta do kraja utakmice polaganjem Luke Šamanića dolazi do preokreta i Hrvatska je u vodstvu 62:61. Ipak, dva slobodna bacanja i dva Tsoumanisova koša kasnije, Grčka je ponovno u vodstvu sa 62:67, a Hrvatska više ne uspijeva ući u seriju te utakmica završava rezultatom 67:76.

Po ukupnim statističkim podacima gledano, bila je to poprilično izjednačena utakmica. Našu je reprezentaciju tek nešto bolje išao šut za tri poena, a  jedina je zamjetnija razlika bila u preciznosti slobodnih bacanja – naši su reprezentativcu uspjeli ubaciti 59% dodijeljenih slobodnih bacanja (10/17), a talijanski 81% (21/26).

Filip Vujičić je ubacio 15 poena uz dvije osvojene lopte, a Kruno Macner je dodao 13 poena. Luka Šamanić je uz 11 poena imao i 10 skokova, 3 asistencije i 2 bloka, a Roko Erslan je postigao 10 poena uz 5 asistencija.

U grčkim redovima najviše je poena postigao Nikolaos Arsenopoulos – 16, dok je najkorisniji igrač bio Andreas Tsoumanis s valorizacijom 15, 11 poena i 9 skokova.