Grčka: Loše kolo za Hrvate

Odigrano je sedmo kolo grčke lige, a vodeći Olympiacos upisao je i sedmu uzastopnu pobjedu. Naši igrači nisu oduševili svojim igrama u prvoj ligi, ali solidnu utakmicu odradio je Petar Čosić u porazu svojeg Koroivosa u drugoj ligi.

Ikaros za kojeg igra naš Zoran Vrkić uspio je napraviti veliki preokret i pobijediti Kavalu 82:83. Kavala je imala 20 poena prednosti pred velikim odmorom, ali nakon toga gosti uzimaju stvari u svoje ruke i oduzimaju domaćinima prvu pobjedu. Vrkić je proveo 29 minuta na parketu koje je iskoristio za 7 poena i isto toliko skokova.

Najveću pobjedu kola ostvario je Panathinaikos nad Panelefsiniakosom 95:68, a najbolji igrač bio je Vasilis Xanthopoulos s 15 poena. Roko-Leni Ukić počeo je utakmicu s klupe i odigrao 23 minute koje je iskoristio za 3 poena i 7 asistencija.  Za domaćine još uvijek nije zaigrao Jason Kapono koji je prije dva tjedna potpisao ugovor.

Ivan Krolo započeo je utakmicu protiv AGOR-a od prve minute, ali ga je trener Apollona Nikos Vetoulas brzo posjeo na klupu te je odigrao samo 6 minuta u porazu svoje ekipe 77:71. Krolo nije uspio zabiti koš u tih šest minuta. Nadodajmo još kako je Ćosić zabilježio 14 koševa i 4 asistencije u porazu Koroivosa nad Nea Kifisijom 73:70.

Od ostalih rezultata treba spomenuti sedmu uzastopnu pobjedu Olympiacosa koji je slavio 72:88 na gostovanju kod Kolossosa. Zanimljivu utakmicu odigrali su Peristeri GS i KAOD, a bolji su bili domaćini sa 78:76. PAOK i Panionios odnijeli su pobjede u gostima nad Arisom 63:72 odnosno Ilysiakosom 69:75.

Rezultati grčke lige, 7. kolo

Panathinaikos – Panelefsiniakos 95:68
(Xanthopoulos 15p, Lasme 14p 7sk, Bramos 14p; Papanikolopoulos 14p, Liakopoulos 13p 9as)

AGOR – Apollon 77:71
(Brown 15p, Latović 13p 7sk; Argyropoylos 23p)

Kolossos – Olympiacos 72:88
(Kalambokis 17p, Tsaldaris 15p; Printezis 14p, Hines 14p)

Kavala – Ikaros 82:83
(Kiritsis 23p, Gibson 23p; Gagaloudis 26p, Coleman 18p 12sk)

Peristeri GS – KAOD 78:76
(Kanonidis 16p, Kompodietas 15p; Knowles 22p)

Ilysiakos – Panionios 69:75
(Hampton 21p; Booker 21p 8sk)

Aris – PAOK 63:72
(Pelekanos 18p, Pašalić 16p; Papadopoulos 20p, McGrath 17p)

Hrvati u Grčkoj

Ivan Krolo (Apollon) – 6 minuta, 2 skoka, 1 asistencija, 1 blokada, valorizacija 2

Zoran Vrkić (Ikaros) – 29 minuta, 7 poena, 2/2 za dva, 1/3 za tri, 7 skokova, 2 asistencije, 1 ukradena lopta, valorizacija 12

Roko-Leni Ukić (Panathinaikos) – 23 minute, 3 poena, 0/1 za dva, 1/2 za tri, 2 skoka, 7 asistencija, 1 ukradena lopta, valorizacija 10

Petar Ćosić (Koroivos, A2) – 36 minuta, 14 poena, 5/10 za dva, 1/7 za tri, 1/2 slobodna, 1 skok, 4 asistencije, 1 ukradena lopta, valorizacija 5