Grčka: Ponovo odličan Vrkić

U devetom kolu grčke košarkaške lige vidjeli smo dva Hrvata, a Roko-Leni Ukić nije imao priliku zaigrati jer je utakmica Panathinaikosa protiv Panioniosa prebačena na 19.12.

Apollon je ostvario tešku pobjedu u gostima 68:69 nad Panelefisiniakosom, a naš Ivan Krolo startao je od prve minute te zabilježio 6 poena i 3 skoka. Apollon je utakmicu odlučio tek u zadnjim sekundama, a predvodio ga je Vladimir Petrović-Stergiou s 12 poena i 7 skokova. Kod domaćina najbolji je bio Nikos Papanikolopoulos s 14 poena.

Zoran Vrkić ponovo je odigrao odličnu utakmicu, ali to nije bilo dovoljno da Ikaros odnese pobjedu protiv Arisa. Slavili su domaćinai 70:60, a Vrkić je upisao 17 ubačaja u koš uz 5 skokova. Danny Gibson s 21 košem predvodio je goste dok je na drugoj strani Michalis Pelekanos ubacio 16 poena.

Od ostalih rezultata treba spomenuti nastavak Olympiacosovog neporaženog niza, ovaj put su slavili na gostovanju kod AGOR-a. i pobjedu posljednjoplasirane Kavale koja je iznenadila Peristeri i upisala drugu ovosezonsku pobjedu.

Olympiacos je uvjerljivo prvi s 9 pobjeda i niti jednim porazom, a slijede ga Panionios s 8 i PAOK sa 7 pobjeda. Panathinaikos je s utakmicom manje na četvrtom mjesto sa 6 pobjeda, a na začelju su Kavala sa dvije, odnosno Ilysiakos s jednom pobjedom.

Grčko prvenstvo, 9. kolo

Aris – Ikaros 70:60
(Pelekanos 16p, Pašalić 14p; Gibson 21p, Vrkić 17p)

Kavala – Peristeri GS 84:79
(Gagaloudis 19p, Panos 17p; Kanonidis 22p)

Panelefsiniakos – Apollon 68:69
(Papanikolopoulos 14p; Grant 13p, Petrović-Sterguou 12p 7sk)

Ilysiakos – PAOK 72-76
(Scott 20p, Stroglin 19p; Haralampidis 22p, Papadopoulos 15p 11sk )

AGOR – Olympiacos 64:78
(Petway 16p; Hines 15p, Pintezis 13p 9sk)

Kolossos – KAOD 82-76
(Kalambokis 23p, Hatten 22p ; Kakaroudis 13p, Michel 13p 8sk)

Hrvatski igrači u grčkoj ligi

Ivan Krolo – 16 minuta, 6 poena, 3-4 za dva, 3 skoka, 2 ukradene lopte, valorizacija 11

Zoran Vrkić – 31 minuta, 17 poena, 2-3 za dva, 3-4 za tri, 4-4 slobodna bacanja, 5 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena lopta, valorizacija 17