Italija: Solidne predstave naših košarkaša

U 11. kolu talijanskog prvenstva nije bilo većih iznenađenja. Pobjede su većinom ubilježili favoriti, a hrvatski igrači ostvarili su solidne učinke.

Armani Milano, našeg Roka Stipčevića, upisao je novu pobjedu na teškom gostovanju protiv Scavolinija. Domaćini su vodili većinu susreta, na momente su čak imali i dvoznamenkastu prednost, no gosti su uspjeli stići zaostatak i u posljednjoj četvrtini preokrenuti rezultat. Pokazali su zavidnu mirnoću i koncentraciju u ključnim trenucima i zasluženo slavili rezultatom 70:72.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Omar Cook s 12 poena dok je kod Scavolinija najefikasniji bio Lamont Mack s 16 poena. Rok Stipčević odigrao je solidnih 14 minuta za kojih je ubacio 7 poena.

U derbiju između Montepaschija i Cremone, za koju nastupaju Hrvoje Perić i Andrija Stipanović, slavio je favorizirani Montepaschi. Talijanski euroligaš preuzeo je inicijativu od samog početka te konstantno povećavao vodstvo i na kraju mirno priveo utakmicu kraju. Završilo je s 81:68 za Montepaschi.

Standarno dobar kod Montepaschija bio je Bobby Brown s 15 poena dok je kod poraženih najviše ubacio Luca Vitali(12 poena). Naš dvojac pružio je solidne partije, Perić je ubacio 10 poena, a Stipanović 8 uz 14 skokova.

Od ostalih susreta ističe se uvjerljiva pobjeda Varesea protiv Montegranara gdje se na poluvremenu već riješilo pitanje pobjednika. Do kraja susreta domaćini su uspjeli povećati prednost na konačnih 106:88 i tako je Varese i dalje usamljen na vrhu tablice. Najbolji u pobjedi Varesea bio je Mike Green s 18 poena i 7 asistencija dok je kod Montegranara najefikasniji bio Tamar Slay s 18 poena.

Hrvoje Perić – 24 minute, 10 poena, 2 skoka, valorizacija 1

Andrija Stipanović –22 minute, 8 poena, 14 skokova, 1 asistencija, valorizacija 12