Grčka: Ukić bolji od Krole, ponovo odličan Vrkić

U 11. kolu grčke lige imali smo priliku vidjeti dvoboj dvojice Hrvata, a vodeći Olympiacos nastavio je svoju odličnu sezonu novom pobjedom te tako nastavio niz bez poraza iz prvog dijela.

Panathinaikos našeg Roka Ukića ostvario je visoku 91:60 pobjedu nad Apollonom za kojeg igra Ivan Krolo. Ukić nije započeo utakmicu u prvoj petorci, ali proveo je 21 minutu na parketu koje je iskoristio za 13 poena, 3 asistencije i 4 skoka. Krolo je odigrao lošiju utakmicu i u 17 minuta nije uspio zabiti koš.

Ilysiakos je uspio iznenaditi Ikaros i pobjedom 66:64 nad Ikarosom upisati svoju drugu pobjedu ove sezone. Najbolji igrač Ikarosa bio je naš Vrkić Zoran koji je za 33 minute zabio 19 koševa i uhvatio 8 skokova. Ikaros je igrao sa samo 8 igrača cijelu utakmicu i vjerojatno je to razlog poraza.

Nadodajmo još kako je u drugoj ligi odličnu utakmicu zabilježio i Petar Ćosić koji je upisao 20 poena i 4 asistencije u pobjedi svog Koroivosa nad Lavriom 86:79. Koroivos je trenutno na šestom mjestu s omjerom 7 pobjeda i 4 poraza.

Rezultati 11. kola:

Kolossos – Kavala 72:86
(Langford 13p, 8sk, Lakambokis 12p; Coleman 21p, Gagaloudis 14p, 9sk)

Aris – Peristeri GS 70:46
(Sarikopoulos 12p, 10sk, Hunt 15p; Williams 10p)

Ilysiakos – Ikaros 66:64
(Stoglin 26p, Anagonye 13p 11sk; Vrkić 19p 8sk)

Panionios – PAOK 82-68
(Pappas 20p, Milbourne 12p 10sk; McGrath 16p 7as)

Panelefsiniakos – Olympiacos 76:94
(Tsiakos 18p, dvojica 17p; Printezis 20p 8sk)

AGOR – KAOD 88:75
(Carter 22p, Perway 17p; Palmer 15p 9sk)

Panathinaikos – Apollon 91:60
(Ukić 13p; McCollum 22p, Klaiber 15p)

Hrvati u Grčkoj ligi:

Roko-Leni Ukić – 21 minuta, 13 poena, 4-5 za dva, 1-4 za tri, 2-3 slobodna bacanja, 4 skoka, 3 asistencije, 2 izgubljene lopte, valorizacija 16

Ivan Krolo – 17 minuta, 0-5 za dva, valorizacija -7

Zoran Vrkić – 34 minute, 19 poena, 2-2 za dva, 3-4 za tri, 6-8 slobodna bacanja, 8 skokova, 3 izgubljene lopte, valorizacija 25