Hermes Analitica neočekivano razbila Cibonu u Draženovom domu

U posljednjoj utakmici 5. kola HT Premijer lige snage su u Draženovom domu odmjerili Cibona i Hermes Analitica.

HT Premijer liga, 5. kolo, 7. studeni:

Cibona – Hermes Analitica 83:92 (34:20,11:26, 21:16, 17:30)

Cibona: Tomas 11 (6a), Gospić 3, Uljarević 11 (5a), Bošnjak 29, Melvin 25, Rozić 2, Ljubičić, Mandić, Gilbert, Novačić, Bilinovac 2

Hermes Analitica: Raič 19, Svoboda 23, Rajić 9, Krstanović 6 (5sk, 4a), Turić 10 (7sk), Španja 8 (9sk), Perić 17, Đurinović

Domaćini su odlično krenuli u utakmicu. Već u prvoj četvrtini odvojili su se “Vukovi” na plus 14 te je izgledalo kako je utakmica riješena. U tih prvih deset minuta run and gun igrom postigli su ogromnih 34 poena.

Međutim, u drugoj dionici kreće magija gostiju i nevjerojatan povratak. Gosti su naime napravili seriju 26:4 i prešli u vodstvo 43:44. Rastegnuli su teren i pronalazili odlična rješenja  napadu.

U trećoj dionici igra se čvrsto i obje momčadi dolaze prilično teško do egzekucije. Za Cibose Melvin Cleveland i Domagoj Bošnjak postižu 15 od 16 poena u četvrtini, a kod gostiju inicijativu je preuzeo Ivan Svoboda. Cibona završava četvrtinu s blagom prednošću, ali utakmica je bila i više nego otvorena za zadnju dionicu.

Zadnja dionica pokazala se i više nego zanimljivom. Na samom početku Svoboda i Marko Raič serijom 8:0 vraćaju Hermesu prednost. Kod “Vukova” Cleveland se jedini čini raspoloženim, dok gosti imaju razne opcije u napadu i dobrim šutem za tri poena odlaze na nedostižnu prednost.

Klupa Cibone postigla je tek četiri poena, dok je Hermesova klupa postigla 25 poena – što se nameće kao x factor ove pobjede.

U četiri dosadašnje utakmice u ligi Cibosi su na omjeru 3-1, a Hermes je sjajnom i neočekivanom pobjedom na omjeru 2-3.