Hermes slavio nakon tri produžetka

U susretu 6. kola kvalifikacija za A1 ligu susreli su se posljednjeplasirani Čakovec i Hermes Analitica. Na kraju neizvjesne utakmice i čak tri produžetka slavili su gosti.

[rezultat id=369]

Utakmicu otvara Julijan Rajić košem za Hermes Analiticu. Domaći odmah uzvraćaju te u drugoj minuti vode 8:2. Do kraja prve četvrtine igra se koš na koš. Na isteku 10. minute na semaforu svijetli 18:16 u korist domaćih. Čakovec cijelo poluvrijeme ne ispušta vodstvo, a Zagrepčani uporno drži priključak. Na veliki odmor odlazi se rezultatom 37:32.

U trećoj četvrtini vidjeli smo samo jednu momčad. Serijom 7:0 odmah na početku treće dionice, Hermes prelazi u vodstvo 37:39, a do isteka 30. minute ponajviše zahvaljujući Goranu Perkoviću i njegove četiri trice, vode s velikih 52:65. U posljednjoj četvrtini potpuno druga priča. Čakovec radi seriju 16:1 i dovodi utakmicu u nemirne vode. 42 sekunde do kraja domaći vode 72:68. Domagoj Repar za goste zabija dva bacanja dok na drugoj strani Igor Drk promašuje tricu te pruža Hermesu šansu za produžetak ili pobjedu. Četiri sekunde prije kraja, Luka Prprović radi prekršaj nad Hrvojem Garafolićem, koji bacanjima odvodi utakmicu u produžetak.

U prvom produžetku igra se u egalu. Samo 23 sekunde prije kraja Prprović zabija za izjednačenje 81:81. Kranjčec na drugoj strani radi prekršaj ponovno na Garafoliću koji je i ovog puta mirne ruke te zabija oba bacanja. Gosti zovu minutu predaha, a Prprović pogađa za novi produžetak.

U drugom produžetku, Međimurci nakon minutu i pol igre vode 89:85. Do isteka vremena više ne postižu pogodak, a Goran Perković 13 sekundi prije kraja jednim ubačajem s linije slobodnih bacanja odvodi utakmicu u još jednu nadoknadu. U sljedećih pet  minuta Hermes je slomio otpor domaćih te nakon 55 minuta igre slavio rezultatom 93:104.

U redovima Čakovca 28 poena postigao je Luka Prprović, a 17 je nadodao Matija Novak.

Kod Hermesa 29 poena ubacio je Goran Perković, Julijan Rajić nadodao je 22. Ivanu Peniću nedostajale su tri asistencije do triple-doublea. Ubacio je 20 poena, uhvatio 13 skokova i 7 puta asistirao.