JPH: Split pobjedom protiv Cibone osigurao F4, prvo slavlje Dubrave

U prvoj utakmici četvrtog dana juniorske poluzavršnice PH Dubrava je upisala prvu pobjedu. Filip Simović i Domagoj Barac su predvodili lavove u pobjedi nad Osječkim sokolom rezultatom 86:75. Iako su na startu turnira pobijedili favoriziranu Cibonu, Sokolovi će na kraju završiti na posljednjem mjestu.

U utakmici dana Split je slavio protiv Cibone i potvrdio nastup na završnom turniru, dok će Cibona uz pobjedu protiv Dubrave u zadnjem kolu trebati pobjedu Splita protiv Feniksa.

[rezultat id=498]

Dubrava je došla do svoje prve pobjede na turniru s kojom su izbjegli posljednje mjesto, a u slučaju iznenađenja u utakmici s Cibonom mogli bi otići i stepenicu više.

Dubravaši su bolje ušli u utakmicu od Osječkog sokola i u posljednjoj minuti prvog dijela danas odlični Filip Šimović i Domagoj Barac podiže razliku na +11. Do kraja poluvremena igrači Davora Dogana smanjuju, ali ne uspijevaju razliku spustiti ispod pet poena. Na odmor domaćin odlazi s prednošću od 45:39.

U trećem dijelu na krilima Juraja Kozića Osječani smanjuju, a sredinom četvrtine i prelaze u vodstvo koje drže do pred kraj četvrtine kada ponovno Barac i Šimović odvode Lavove u prednost. U posljednjem dijelu ekipa Ivana Lozanića razbija goste i slavi s velikom razlikom.

Šimović je postigao 34 poena (8sk), Barac 25, a za poraženu ekipu Juraj Kozić je ubacio 32, a Ivan Ćosić 15 poena uz čak 20 skokova.

[rezultat id=499]

Split je pred više od 400 gledatelja cijeli susret bio u prednosti nad Cibosima, kojima je nerješiva enigma bio Paolo Marinelli (34 koša, 9 asista). Sjajno su mu parirali Ivan Bender (22 koš, 6 sk), Ivan Jukić (13 koš) i mlađi Dragan Bender koji je uz 12 koševa imao 6 skokova.

Cibona je nakon koševa Lovre Mazalina (16 koš, 7 sk i izg.lopti) u 34. minuti bila na zaostatku od tri koša (67:70), ali Marinelli  i Jukić tricama su ugasili svaku nadu Vukova koje je u igru vraćao Nik Slavica (25 koš, šut 8/11). Marko Arapović je ubacio 17 koševa uz 11 skokova.

“Ovo je plod našeg rada u posljednjih osam mjeseci. Mislim da smo zaslužili ovu pobjedu i za ovo smo radili cijelu sezonu. Marinelli je klasa za sebe na ovom turniru i očekujemo njegove odlične igre i u nastavku sezone u ligi za prvaka i završnom turniru. Protiv Feniksa ćemo igrati na pobjedu jer samo tako želimo potvrditi da smo najbolja momčad na turniru,” – rekao je nakon susreta trener Splita Veljko Perović za kkdubrava.hr.

Više o juniorskoj poluzavršnici potražite na phmladi.crosarka.com.