Hermes slavio u Zadru, slijedi derbi s Škrljevom

Prvak centra je upisao pobjedu protiv Jazina i uoči derbija protiv Škrljeva u odličnoj je poziciji. Naime, Škrljevčani su izgubili u Zadru i +15 protiv Analitičara u prvoj utakmici neće im puno značiti. Hermesu je sada za direktan ulazak u  A1 ligu potrebna bilo kakva pobjeda ovaj vikend uz bodove protiv Podravca u posljednjem kolu.

Tek krajem 17. minute Ljubo Prgomet je prvi puta donio izjednačenje Analitičarima, a minutu kasnije tricom i drugo. Milan Žiak je u posljednjoj minuti poluvremena pogodio izvana za novo vodstvo Jazina 41:40, pokazat će se posljednje u ovoj utakmici.

Zagrepčani su u trećoj četvrtini bili u prednosti i prijetili da se odvoje na sigurniju razliku. Međutim, momčad Nevena Plantaka se vračala i u par navrata prijetila da uvede utakmicu u egal. U posljednju četvrtinu su ušli s osam koševa minusa (66:74).

Ivan Grgat iz slobodnih bacanja donosi Analitičarima prvu dvoznamenkastu razliku (71:82) koju je domaćin pred kraj utakmice spustio. Serijom 10-0 (dvije trice Žiaka) Jazine su u 39. minuti na -4 (89:93), ali do kraja nisu uspjeli ugroziti pobjedu ekipe Zvonimira Mravka.

Sven Smajlagić s 23 poena i 10 skokova predvodio je Hermes, Domagoj Matić je dodao 15, Grgat 14 (9sk), a Hrvoje Garfolić 13 ubačaja. Kod Zadrana Žiak je ubacio 28, Josip Ceranja 24 (8sk), a Eddi Jurjević 19 (9sk).

U drugoj utakmici 8. kola sutra Škrljevo dočekuje Požegu koja će biti posljednja u ovoj mini ligi. Rezultate, poredak, statistike utakmica i najbolje pogledajte na crosarka.com/kvalifikacije-musku-kosarkasku-ligu.