Foto/Boxscore: Podravac namučio Škrljevo

Škrljevo je prošlo neugodno gostovanje u Virju i s četvrtom pobjedom su preuzeli vodstvo u kvalifikacijskoj A1 ligi. Podravac je pred svojom bučnom publikom odigrao još jednu dobru utakmicu najavivši borbu za sam vrh.

Virovci su odlično otvorili utakmicu, nakon manje od četiri minute mladi Karlo Molnar (1996) je svojom drugom tricom postavio fantastičnih 15:0. Trebalo je dosta vremena da Škrljevo opravda ulogu favorita i preuzme inicijativu koja je i došla u drugoj četvrtini.

Gosti su uzvratili Podravcu za početnu seriju i s 17-1 su od -13, tricom Igora Trbovića, došli do prvog vodstva (26:28). Do kraja poluvremena igra se koš za koš, a na odmor momčad Aramisa Naglića odlazi s prednošću od dva poena (33:35). Molnar je u prvom dijelu predvodio Virovce, a Trbović Škrljevčane. Odličan posao u obrani napravili  su Nikola Šestak i Marko Baruškin koji su skoro u potpunosti zatvorili ponajboljeg igrača gostiju Matiju Češkovića.

Josip Surina je u nastavku tricom podigao prednost Škrljeva, a kapetan Ivan Šiprak s pet vezanih poena poravnava. Konačno i Češković dolazi u situaciju za šut i s osam koševa, uz ubačaj Marka Milekića, odvodi ekipu na do tada najvećih +10 (40:50).

U posljednjoj četvrtini tih deset poena je bila česta razlika. Trbović je dalekometnim ubačajem u 34. minuti u jednom trenutku podigao na +12 (52:64), ali je već u sljedećem napadu zbog pet faula izašao sa parketa. Do tada je on s 16 poena bio najučinkovitiji u Naglićevo momčadi.

Momčad Mirka Hrženjaka posljednjih pet minuta pokušava vratiti utakmicu u rezultatsku neizvjesnost, ali momčad sa zapada znalački održava razliku za pobjedu 78:68. Presudila je duža klupa gostiju. Kod Podravca samo šest poena nisu ubacili igrači iz startne postave, a na drugoj strani 35 koševa su upisali igrači koji su ušli kasnije u igru.

Molnar i Zoran Koščić su utakmicu završili s 16 poena, Šiprak je postigao koš manje, a imao je i deset uspješnih skokova. U pobjedničkom sastavu Češković i Surina su upisali po 17 poena, a najbolju valorizaciju imao je Ivica Cvitanović (8p, 13sk).

Pred Škrljevom (4-1) je u srijedu lakša utakmica s Požegom (0-6), a nakon toga slijedi derbi u Zagrebu protiv Hermes Analitice (4-1). Virovci (3-3) su slobodni u osmom kolu, a u pretposljednjem gostuju kod Požežana. Ako se vrate s punim plijenom, protiv Analitičara bi se u nekim kombinacijama mogli boriti za drugo mjesto i dodatnu utakmicu protiv drugog iz Lige za ostanak.

A1 kvalifikacije: Raspored, poredak, statistike, najbolji