Hermes svladao Goricu u iznimno napetoj završnici

U jako uzbudljivom susretu u Velikoj Gorici, Hermes je na krilima Roka Rogića došao do nove pobjede u HT Premijer ligi.

Gorica je vrlo agresivno započela susret, uspijeli su izgraditi čak osam poena razlike kroz prvih pet minuta igre. Gosti su ubrzo preokrenuli ritam utakmice, i na kraju četvrtine preuzeli vodstvo. U drugoj četvrtini obje su ekipe nastavile s odličnim napadačkim ritmom, s puno šuteva, ali ne tako agresivnom obranom. Prema svlačionici se otišlo s rezultatom 53:49.

U trećoj četvrtini sjajni Ivan Vučić poveo je momčad Gorice do prvog dvocifrenog vodstva. Izlaskom prvotimaca, vodstvo se do kraja četvrtine istopilo. Zadnja četvrtina je bila izuzetno zanimljiva, konstantno izmjenjivanje vodstva, s puno koševa na obje strane kulminiralo je do same završnice susreta.

Na samome kraju utakmice, Roko Rogić pogodio je nemoguću tricu s 10 metara u zadnjim sekundama susreta i time kompletirao svoju odličnu večer. Domaća ekipa je imala priliku u deset sekundi uzvratiti Hermesu, Josip Sesar je zvao time out i odlučio se na čudnu izmjenu. Izvadio je Ivana Vučića koji je večeras bio iznimno učinkovit i precizan, čak 72% šuta i 23 zabijena poena, te umjesto njega stavio Marka Bakovića. Baković je uzeo zadnji šut i promašio, susret je tako završio rezultatom 98:99.

Roko Rogić  je večeras odigrao u stilu Russella Westbrooka, ubacio je 24 poena, pridodavši tome sedam skokova i čak 8 asistencija. Ante Krapić je ubacio 21 poen i uhvatio 9 skokova, a Hrvoje Garafolić je pridodao 22 poena u pobjedi Hermesa. Kod domaće ekipe najbolji je bio već spomenuti Vučić koji je ubacio 23 poena, uhvatio pet skokova i ukrao ključnu loptu u završnici. Istaknuo se i Borna Kapusta koji je ubacio 11 poena i prikupio čak 12 asistencija.

U idućem kolu Hermes ide na Cibonu, a Gorica na Cedevitu.